Zoopark Zájezd

Zoopark Zájezd

Zoopark Zájezd ležící poblíž Buštěhradu mezi Prahou a Kladnem byl prvně otevřen v roce v září 2009. S jeho dnešní podobou se však ta původní vůbec nedá srovnat. Každý rok jsou budovány nové expozice a přibývají nové druhy zvířat. V současnosti zoo chová na 100 druhů živočichů ve dvou oddělených částech pojmenovaných podle ikonických chovaných zvířat: U lemurů a U velblouda. V části U lemurů najdete kromě mnoha druhů těchto poloopic v čele s lemury kata také kočkodany talapoiny či unikátní orly savanové, kteří nejsou k vidění nikde jinde v Česku. Největší zajímavostí je však nejrozsáhlejší kolekce chameleonů ve světových zoo v pavilonu terárií, kde můžete dále spatřit tropické zlatohlávky, leguány, žáby pralesničky i další raritní ptáky jako květomily či leďňáčka malimbijského.

Školní výlet Středočeský kraj

Pro jakou věkovou kategorii je Váš objekt vhodný?

pro všechny kategorie

Pořádáte termínované akce?

Ano, také. Veškeré informace najdete na našich stránkách www.zoopark-zajezd.cz a stránkách FB www.facebook.com/zooparkzajezd

Jaká je časová náročnost?

Přibližně 2 až 3 hodiny dle zájmu

Je možné se u Vás stravovat?

Ano.

Zoopark Zájezd
V části U velblouda funguje kavárna a občerstvení s teplými jídly (v sezoně každý den, mimo hlavní sezonu o víkendech).
Na pokladnách je možné zakoupit nápoje, zmrzlinu a cukrovinky.

Restaurace Zájezd
V místní restauraci pro Vás připraví výborná jídla z kvalitních domácích surovin za přijatelné ceny.

Je nutná rezervace?

Ne, pouze komentované prohlídky je nutné předem domluvit.

Máte pro děti připravené pracovní listy?

Ano, po předchozí domluvě.

Je možné fotografovat, pořizovat video a audio záznam?

Ano

Máte bezbariérový přístup?

Částečně ano

Máte facebook nebo twitter?

www.facebook.com/zooparkzajezd

Máte video na youtube?

Vlastní kanál na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCsaF-7DfzVjVgO5jFZiqaIA

Na co se mohou děti těšit?

V části U velblouda děti jistě kromě velbloudů zaujme dětská zoo s výběhy koz, králíků, prasat či lam. Největší králíci, tzv. belgičtí obři, na návštěvníky čekají v UŠÁKOVĚ, kde navíc můžete vstoupit i přímo mezi tyto majestátní chlupaté obyvatele. Napříč generacemi je oblíbená průchozí voliéra bažantů zlatých a veverek, které jsou poměrně kontaktní až drzé.

Náš zoopark se snažíme koncipovat ryze přírodně, proto jsou výběhy, voliéry a další stavby vyráběny z přírodních materiálů. Expozice jsou stavěny v těsné blízkosti chodníčků a cestiček, abyste leckdy mohli být v kontaktu se zvířaty a “... blíž přírodě”.

 
Po celý rok pro Vás připravujeme nejrůznější zábavné a naučné programy (komentovaná krmení, prohlídky s průvodcem, ukázky dravých ptáků, křtiny, soutěže pro děti, divadelní představení a jiné).

Zoo také zajišťuje možnost objednání speciálních individuálních zážitků jako rodinné krmení zvířat, krmení pro odvážné či den ošetřovatelem.

Přijďte se k nám podívat i Vy…