Kraje

Označit vše

Témata

Označit vše

Výlety

Národní památník II. světové války

Národní památník II. světové války

Expozice Doba zmaru a naděje chronologicky připomíná válečné dějiny II. světové války a na straně druhé přibližuje i civilní život obyvatelstva, válečnou výrobu a kulturu. Postihuje také boje československých vojáků na Blízkém východě, osudy letců Polsku, Francii a Velké Británii a další události. Hlavním cílem expozice je emocionální prožitek, postavený na osobních příbězích artefaktů, které pro expozici věnovali přímí účastníci bojů. Mezi filmovými snímky nechybí ani dokument Evalda Schorma, který si pamatují návštěvníci původní expozice.

Národní památník II. světové války je expozičním areálem Slezského zemského muzea.

Stezka korunami stromů Lipno

Stezka korunami stromů Lipno

Stezka korunami stromů Lipno, celorepublikový unikát a první stezka svého druhu v České republice. 11 adrenalinových sekcí pro děti, interaktivní didaktické zastávky a jeden z nejdelších suchých tobogánů v České republice. Ohromující výhled na Lipenské jezero, šumavskou přírodu, Novohradské hory a vrcholky rakouských Alp. To vše Vám bude odměnou za vystoupání po 675 metrů dlouhé lávce až do výše 40 metrů!

Keramická dílna Maříž

Keramická dílna Maříž

Hoďte možné obavy a rozpaky za hlavu a přijďte do naší dílny v Maříži zažít čirou radost z tvoření. Není nic jednoduššího, stačí vzít do rukou štětec, rydlo a pod vedením našich zkušených lektorek se stát tvůrcem svého jedinečného originálu. Na výběr budete mít z nepřeberného množství různých tvarů a druhů keramiky (hrnky, dlaždičky, plastiky zvířátek atp.).

Aquapark Kuřim

Aquapark Kuřim

Aquapark s několika bazény, tobogánem, parními kabinami, infrakabinou, vířivkou a dalšími atrakcemi. Vyžití zde najdou jak sportovci, tak i rodiny s dětmi či senioři. Brnu, Tišnovu či Blansku nadosah.

Zámek Kroměříž

Zámek Kroměříž

Arcibiskupský zámek patří mezi nejvýznamnější kulturní památky na Moravě z období baroka. Po staletí je majetkem olomouckých biskupů a arcibiskupů, kterým sloužil jako reprezentativní sídlo a místo pro významná jednání i setkání.

1 2 3 4 ... 88 > >>