Kraje

Označit vše

Témata

Označit vše

Výlety

Koněpruské jeskyně

Koněpruské jeskyně

Koněpruské jeskyně leží ve středních Čechách, sedm kilometrů jižně od Berouna v chráněném území CHKO Český kras, nedaleko hradů Křivoklát a Karlštejn. Vznikly v devonských vápencích starých až 410 miliónů let. Jsou vyvinuty ve třech výškových úrovních s denivelací více jak 70 metrů. Jejich celková délka přesahuje 2 kilometry, zpřístupněná trasa je dlouhá cca 620 metrů a její prohlídka trvá cca 1 hodinu. Ve svrchním patru byla v 15. století tajná penězokazecká dílna. Jeskyně jsou jedinečné svou opálonosnou výzdobou a paleontologickými nálezy, dokládajícími vývoj přírody za posledních 1,5 miliónu let.

Oficiální facebook: www.facebook.com/konepruskejeskyne

Zoopark Zájezd

Zoopark Zájezd

Zoopark Zájezd ležící poblíž Buštěhradu mezi Prahou a Kladnem byl prvně otevřen v roce v září 2009. S jeho dnešní podobou se však ta původní vůbec nedá srovnat. Každý rok jsou budovány nové expozice a přibývají nové druhy zvířat. V současnosti zoo chová na 100 druhů živočichů ve dvou oddělených částech pojmenovaných podle ikonických chovaných zvířat: U lemurů a U velblouda. V části U lemurů najdete kromě mnoha druhů těchto poloopic v čele s lemury kata také kočkodany talapoiny či unikátní orly savanové, kteří nejsou k vidění nikde jinde v Česku. Největší zajímavostí je však nejrozsáhlejší kolekce chameleonů ve světových zoo v pavilonu terárií, kde můžete dále spatřit tropické zlatohlávky, leguány, žáby pralesničky i další raritní ptáky jako květomily či leďňáčka malimbijského.

Ekocentrum a záchranná stanice pro zraněné živočichy Huslík

Ekocentrum a záchranná stanice pro zraněné živočichy Huslík

Areál na Huslíku se nachází v lužním lese nedaleko Poděbrad poblíž soutoku Labe a Cidliny. Expoziční část s volně žijícími živočichy a přírodní areál je otevřen veřejnosti po celý rok. Návštěvníci zde uvidí například vydry, jezevce, orla mořského, krkavce, výra nebo veverky. V přírodním areálu si pak mohou odpočinout nebo se vzdělávat v ramci naučné stezky, jsou zde výběhy s pasoucími se kravami, ovečkami nebo koněm, tůně, přírodní zahrada nebo sad starých ovocných odrůd stromů. Po domluvě je možné zprostředkovat komentovanou prohlídku nebo výukový program.

ZOO Chleby

ZOO Chleby

Komentované prohlídky probíhají ve dvou variantách (ve staré nebo nové zoo). Během obou provádí průvodce objednanou skupinu a podává výklad o jednotlivých chovaných druzích.  Prohlídka každé části trvá přibližně hodinu, rozdíl je v představených zvířatech, ve staré části se nachází primáti, dravci a jiní ptáci, lamy, kontaktní kozy, surikaty, klokani, želvy a akvárium se sladkovodními rybami. V nové části žijí kopytníci (daňci a velbloudi, zvířata ze statku), lvi, mangusty, medvědi a obyvatelé expozice Terárium (např. drápkaté opičky, hlodavci, králíci, morčata, ježci, drobné ptactvo, plazi - želvy, hadi, gekončíci, chameleon, leguáni, bazilišci, drobní bezobratlí..). Varianta v nové části je pro možnost využití kontaktních zvířat vhodná zejména pro mladší (MŠ) děti.

Farmapark Soběhrdy

Farmapark Soběhrdy

Ve Farmaparku žijí zvířata z celého světa. Uvidíte, jak se kolem vás prochází velbloudi, klokani, pštrosi, buvoli, lamy, prasátka, vysokohorské krávy a dalších skoro 250 zvířat. Se zvířaty budete v přímém kontaktu, můžete si je pohladit nebo je nakrmit. Pro děti jsou připraveny farma jeepy, plovoucí kruhy, tubingová dráha, velké trampolíny, klouzačky, houpačky, prolézačky, vodní hrátky, vláček, lanové centrum, vyhlídková věž u klokanů, dětské traktůrky a bagříky, kryté vyhřívané hřiště a mnoho dalšího.

1 2 3 4 ... 125 > >>