Kraje

Označit vše

Témata

Označit vše

Výlety

Muzeum, co není muzeum: Dům přírody Žďárských vrchů

Muzeum, co není muzeum: Dům přírody Žďárských vrchů

Nabídněte dětem nezapomenutelný výlet do jedné z nejkrásnějších vesnic na Vysočině. Objevte interaktivní expozici Domu přírody s 3D filmem a malebné lidové stavby.

Iva Petřinová - průvodkyně - Praha

Iva Petřinová - průvodkyně - Praha

Dovolte mi, abych se Vám představila: Mé jméno je Iva Petřinová a mám to nejlepší povolání na světě - jsem průvodkyně:-) Miluji Prahu, její radostnou i bolestnou historii, velkolepá prostranství i tajemná zákoutí a hlavně příběhy lidí, kteří v ní žili a zanechali tu svou stopu. Mým největším přáním je přenést své nadšení na velké i malé, proto jsem pro žáky a studenty základních a středních škol vytvořila nabídku programů, která zahrnuje důležité kapitoly českých dějin, které lze zajímavě odvyprávět v ulicích Prahy. Vycházky jsou vhodné zejména pro doplnění a zpestření učiva vlastivědy, dějepisu, literatury, hudební, výtvarné a občanské výchovy.

Resort klášter Želiv

Resort klášter Želiv

Rozsáhlý komplex Resort klášter Želiv se nachází v klidném prostředí soutoku řeky Trnávky a Želivky, vzdálené asi 10 km od hlavní dálniční tepny D1 – exit 90 Humpolec, přibližně na půl cesty mezi Prahou a Brnem. Jedná se o klášterní komplex s téměř 900letou historií. Areál nabízí několik prohlídkových okruhů, které vám představí klášter od nejstarších dob až po současnost. Pro školy připravujeme během celého roku speciální tematické prohlídky. Kromě prohlídkových okruhů resort nabízí ubytování hotelového typu, restauraci a pro venkovní aktivity klášterní zahrady s dětským hřištěm. I v okolí kláštera nejdete mnoho zajímavého. Dvě přehrady, krásnou klidnou přírodu a turistické a cyklistické trasy. 

Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě

Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě

Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě zaujímá specifické místo v síti českých galerií, neboť se jako jediná v republice specializuje na moderní českou knižní ilustraci, kresbu a grafiku vzniklou po roce 1918. Galerie pořádá pravidelné krátkodobé autorské i tematické výstavy a v části prvního patra disponuje i stálou expozicí, v níž představuje své sbírkové fondy zaměřené na české umění 20. a 21. století s důrazem na papírový materiál. Ke každé z výstav je připraven bohatý doprovodný program pro veřejnost i pro školy.

Galerie na Milovské huti

Galerie na Milovské huti

Zrekonstruovaný starý skelmistrovský dům, kde můžete navštívit muzeum milovského skla a projít si naučnou stezku. Milovská huť byla založená v roce 1835. V expozici Galerie na Milovské huti uvidíte přes 1300 exponátů z období 17., 18., 19. století.Skelmistrovský dům se může pochlubit jednou z nejvýznamnějších expozic českého skla. Expozice představuje přehled o bohaté historii a inovacích, které české sklářství přivedly na vrchol světového umění a průmyslu. Aby byla návštěva expozice co nejpoutavější, umělá inteligence pracuje s popisky exponátů, která je schopna rozpoznat jednotlivé sklářské výrobky a poskytnout podrobné informace o jejich historii, výrobě a významu. Součástí expozice je také digitální Milovská glaspedie, která poskytuje základní sklářské pojmy a představuje fascinující filmovou projekci s příběhem horáckých hutí a milovské sklárny.

1 2 3 4 ... 123 > >>