Kraje

Označit vše

Témata

Označit vše

Výlety

SONNENTOR - exkurze do výroby

SONNENTOR - exkurze do výroby

Přijďte přičichnout k výrobě biočajů a biokoření s naším slunečním průvodcem. Během zhruba 50minutové exkurze vás provedeme naší voňavou firmou. Uvidíte sklad bylin, zpracování a samotnou výrobu. Přiblížíme vám historii firmy, její hodnoty a během krátkého filmu nakouknete také k našim pěstitelům. Exkurze je vhodná pro skupiny, zájezdy, školní výlety (ZŠ, SŠ i VŠ).

Výlety lodí po Brněnské přehradě

Výlety lodí po Brněnské přehradě

Výlety lodí po hladině Brněnské přehrady.

Technické muzeum v Brně – hlavní budova v Brně – Králově Poli

Technické muzeum v Brně – hlavní budova v Brně – Králově Poli

Technické muzeum v Brně je česká státní muzejní instituce, založená v roce 1961 a je zaměřená na historii vědy a techniky, především z území Moravy a Slezska. Sídlí v Brně – Králově Poli přímo u zastávky tramvaje č. 12 („Technické muzeum“).
V hlavní budově muzea je pro návštěvníky připraveno 17 stálých expozic:
Pozor, zákruta!, Optika, Výpočetní technika, Sdělovací technika, Nožířství, Kultura nevidomých, Kovolitectví, Brno na dvou kolech, Historická stereovize, Historická vozidla, Čas mezi námi a kolem nás, Ulička řemesel, Salon mechanické hudby, Parní motory, Železářství, Vodní motory a  Letecké motory.
Technická herna seznamuje zábavnou a interaktivní formou s různými zákony fyziky a jejich technickými aplikacemi a zaujme malé i velké návštěvníky.
V muzeu také funguje výtvarně-technická dílna, ve které nabízíme programy zaměřené na tradiční řemeslné a výtvarné techniky. V týdnu dílnu využívají školy a školky, o víkendech pořádáme dílny pro širokou veřejnost – pro děti pracující za pomoci rodičů i pro dospělé.

G. J. Mendel: Příběh skromného génia

G. J. Mendel: Příběh skromného génia

Mendelovo muzeum MU přibližuje široké veřejnosti osobnost Gregora Johanna Mendela, "otce genetiky". V autentických prostorách, kde Mendel pracoval a žil, je tento skromný génius ukázán ve všech aspektech jeho života - od dětství, zásadní pokusy a objevy, až po jeho záliby. Nabízíme komentované prohlídky Mendelova muzea, Mendelova refektáře, Augustiniánské knihovny a baziliky Nanebevzetí Panny Marie. Pro žáky MŠ a 1. stupně ZŠ máme připraveny dva lektorované programy.

Vodní mlýn ve Slupi

Vodní mlýn ve Slupi

Národní kulturní památka Vodní mlýn ve Slupi nachází na jižní Moravě nedaleko města Znojma.
Pozoruhodná renesanční stavba velkomlýna se čtyřmi funkčními vodními koly a mlýnským náhonem. V roce 2009 zde byla otevřena nová expozice Vývoj mlynářství, za kterou Technické muzeum v Brně získalo 1. místo v soutěži Gloria musaealis. Těžiště prohlídky spočívá ve vlastních prostorách mlýna, kde si návštěvník může prohlédnout čtyři kompletní výrobní celky – staročeské mlýnské složení, kašník, amerikánské a válcové mlýnské složení. Na nich lze vysvětlit celý proces mletí obilí. Technickou památkou je také Krhovicko-jaroslavický náhon, na kterém mlýn leží. V současné době dosahuje délky přes 30 km.

1 2 3 4 ... 49 > >>