Zámek Klášterec nad Ohří

Zámek Klášterec nad Ohří
  1. Okruh I. Porcelánový - představuje prohlídku Muzea porcelánu, která je hlavní náplní našeho programu prezentace rozsáhlých sbírek porcelánu Uměleckoprůmyslového musea v Praze,
  2. Okruh II. Pohádkový - představuje prohlídku Pohádkové země Vítězslavy Klimtové a expozici loutek rodiny Matěje Kopeckého,
  3. Okruh III. Atraktivity - zavede návštěvníky do světa středověku.

Tip na školní výlet v Ústeckém kraji

 

Okruh I. Porcelánový
Představuje prohlídku Muzea porcelánu, která je hlavní náplní našeho programu prezentace rozsáhlých sbírek porcelánu Uměleckoprůmyslového musea v Praze. Sbírka českého porcelánu v 21 místnostech prvního patra zámku dokumentuje téměř 230letou historii výroby porcelánu v Čechách. V dobových vitrinách a interiérech je vystavena produkce manufaktur a porcelánek ze Slavkova, Klášterce nad Ohří, Březové, Kysiblu, Chodova, Staré Role, Dalovic, Prahy, Lokte, Budova, Ždanova a dalších. Návštěvníkům je dále představena expozice orientálního porcelánu - čínského a japonského. Expozice na téma „Příběhy majetku obětí holocaustu“ – evropský porcelán 17. – 19. století je instalována na konci prohlídkové trasy muzea (manufaktury Míšeň, Vídeň, Nymfenburg, Kodaň).

Okruh II. Pohádkový
Představuje prohlídku Pohádkové země Vítězslavy Klimtové a expozici loutek rodiny Matěje Kopeckého. Součástí okruhu je výstup na zámeckou vyhlídkovou věž, ve které je nainstalována autorská výstava paní Štefánkové z Kraslic pod názvem „Bylo, nebylo“ na téma pověstí a legend Krušných hor.

Okruh III. Atraktivity
Zavede návštěvníky do světa středověku. Představuje život v klášteře, ve městě, na vsi i na hradě. Proč se vlastně Klášterec jmenuje Klášterec? Kdy a jak byly založeny hrady v okolí  a proč nás dodnes tak fascinují? Jak vypadalo selské stavení a jak dům ve městě?
Zámecké vězení a hladomorna odhalují historii soudnictví a hrdelního práva městečka Klášterec nad Ohří. Interaktivní okruh plný zábavy, ale i poučení je umístěný ve sklepních prostorách jižního křídla zámku.

Pro jakou věkovou kategorii je Váš objekt vhodný?

1 - 100

Pořádáte termínované akce?

Ano.

Jaká je časová náročnost?

Jednotlivé okruhy trvají maximálně 55 minut.

Je možné se u Vás stravovat?

Zámecká cukrárna na nádvoří zámku.

Je nutná rezervace?

Ne. Jen pro zájezdy s více než 20 účastníky.

Máte pro děti připravené pracovní listy?

Ne.

Je možné fotografovat, pořizovat video a audio záznam?

S výjimkou expozice porcelánu ano.

Máte bezbariérový přístup?

Ne.

Máte facebook nebo twitter?

www.facebook.com/zamekklasterec

Má doprovod vstup zdarma?

U skupin nad 20 osob.