Praha - Alchymisté a Praha - průvodkyně Anna Smékalová

Praha - Alchymisté a Praha - průvodkyně Anna Smékalová

Jsem držitelem průkazu průvodce cestovního ruchu II. stupně a ráda bych Vám nabídla své průvodcovské služby. Procházka začíná u Letohrádku královny Anny (v období od 1.11. do 31.3. u restaurace Lví dvůr) a končí u muzea Speculum Alchemiae Prague v ulici Haštalská 1. Povíme si o spojení Pražského hradu a alchymie. Uvidíte dům, kde bydlel Jan Kepler. Snažím se ukázat, že alchymisté nebyli vždy jenom podvodníci, ale že položili základy dnešního poznání v mnoha oborech. Výklad vždy přizpůsobuju věku žáků a studentů. Konečnou podobu programu je možné domluvit podle požadavků pedagoga. Je možné dohodnout i jiné místo setkání např. na vlakovém nebo autobusovém nádraží. Procházka trvá 3 hodiny a doporučuji pro 2.stupeň ZŠ a SŠ.

Program

Začátek vycházky je u Letohrádku královny Anny (v období od 1.11. do 31.3. u restaurace Lví dvůr). Povíme si o spojení Pražského hradu a alchymie. Sejdeme Nerudovou ulicí k Jánskému vršku a podíváme se na Dům u osla, jeden z domů, které v Praze vlastnil Edward Kelley. Od něho se podíváme k Vrtbovskému paláci a k domu U černého orla. Projdeme Mosteckou ulicí .. přes Karlův most do Karlovy ulice, kde uvidíme dům, kde bydlel Jan Kepler. Klementinem projdeme na Mariánské náměstí a v Žatecké ulici si ukážeme, kde stával dům RABI LÖWA. Projdeme kolem Staronové a Španělské synagogy a program ukončíme na místě, kterému se říkávalo Kozí plácek u muzea alchymie Speculum Alchemiae Prague v ulici Haštalská 1 (pokud byste chtěli se žáky nebo studenty navštívit toto muzeum, tak je nutné si objednat prohlídku. V případě více než 20 žáků bude nutné rozdělit skupinu na dvě části (paní průvodkyně obvykle zajišťuje program pro žáky a studenty ještě na tu hodinu, kterou budete potřebovat k prohlídce muzea). Informace o muzeu najdete na www.alchemiae.cz .

Cena

Prohlídka Prahy s průvodcem (3 hodiny) 500 Kč/h (60 minut) za celou skupinu
Poznámka V ceně procházky není započtena cena vstupu do muzea Speculum Alchemiae Prague. Návštěvu Muzea alchymie  v Domě u osla nedoporučujeme.

Galerie