Hana Lepková - průvodkyně - Brno

Hana Lepková - průvodkyně - Brno

Jsem certifikovaným průvodcem 2. stupně a ráda bych Vám nabídla své průvodcovské služby v Brně. Provedu Vás městem a ukážu Vám nejvýznamnější symboly Brna. Místo setkání je možné domluvit na vlakovém či autobusovém nádraží. Procházka trvá 2-3 hodiny. V případě zájmu Vám ráda vytvořím itinerář na míru dle Vašich požadavků.

Itinerář

Začátek procházky je na jednom z nejrozsáhlejším náměstí v Brně - Moravském náměstí. U kostela sv. Tomáše si prohlídneme jezdeckou sochou Jošta Lucemburského znázorňující odvahu, sochu spravedlnosti, kašnu ztvárňující umírněnost a model středověkého Brna, jež je symbolem prozíravosti.
Dorazíme ke kostelu sv. Jakuba se soškou neslušného mužíka na jižní straně věže. Pod kostelem je druhá největší kostnice v Evropě
Přímou cestou se dostaneme ne náměstí Svobody – pomyslný střed města s morovým sloupem, kašnou a časostrojem, který je mezi Brňany označován jako brněnský orloj. Je to menhir z černé rudy, ze kterého každý den v 11 hod vypadne kulička.
Dále se zastavíme u Staré radnice, v jejíž průchodu jsou umístěny dvě připomínky známých legend – brněnský drak a loukoťové kolo.
Nezapomeneme se podívat na Zelný trh s monumentální barokní kašnou od J.B. Fischera z Erlachu.
Vycházku zakončíme u nepřehlédnutelné dominanty tyčící se na kopci jménem Petrov -katedrály sv. Petra a Pavla, jejíž podoba je vyobrazená na desetikorunové minci. Pod Petrovem vám ukážu uličku Václava Havla.
Z Denisových sadů u katedrály se podíváme na Špilberk, v případě zájmu zdoláme kopec a vyjdeme až k němu.

Cena

Procházka trvající do 3 hodin 500 Kč/hodina
Procházka trvající 4 a více hodin
400 Kč/hodina