Iva Petřinová - průvodkyně - Praha

Iva Petřinová - průvodkyně - Praha

Dovolte mi, abych se Vám představila: Mé jméno je Iva Petřinová a mám to nejlepší povolání na světě - jsem průvodkyně:-) Miluji Prahu, její radostnou i bolestnou historii, velkolepá prostranství i tajemná zákoutí a hlavně příběhy lidí, kteří v ní žili a zanechali tu svou stopu. Mým největším přáním je přenést své nadšení na velké i malé, proto jsem pro žáky a studenty základních a středních škol vytvořila nabídku programů, která zahrnuje důležité kapitoly českých dějin, které lze zajímavě odvyprávět v ulicích Prahy. Vycházky jsou vhodné zejména pro doplnění a zpestření učiva vlastivědy, dějepisu, literatury, hudební, výtvarné a občanské výchovy.

Společně objevujeme českou historii na tradičních trasách (Královská cesta, Po stopách českých králů na Pražském hradě, Báje a mýty Vyšehradu apod.), ale výjimkou nejsou ani velmi neobvyklé vycházky na přání pro zpestření projektového vyučování. Součástí každé komentované vycházky je pracovní list pro upevnění poznatků z exkurze.
Vystudovala jsem cestovní ruch na Vysoké škole obchodní, jsem držitelkou Českého národního průkazu průvodce II. stupně, ale tím moje vzdělávání rozhodně nekončí. Pravidelně se účastním přednášek a seminářů, abych stále mohla nabízet atraktivní a aktuální témata. Své mnohaleté zkušenosti z průvodcovství sepisuji do knižní série Hravých průvodců, která se každoročně rozrůstá.