Kraje

Označit vše

Témata

Označit vše

Výlety

Zámek Maleč ( u Chotěboře )

Zámek Maleč ( u Chotěboře )

Zámek Maleč je jiný než všechny ostatní. Je zcela jedinečný svou expozicí, věnovanou dvěma našim nejvýznamnějším osobnostem 19. století, vůdci národa Františku Ladislavu Riegrovi a otci národa, Františku Palackému. Kromě jejich bohatých životů v době obrození, jsou zde také předkládány hodnoty a vlastnosti, které dnes tolik chybí.

Zámek Světlá nad Sázavou

Zámek Světlá nad Sázavou

Historicky velmi ceněný zámecký komplex má v současné době velkou šíři využití. Návštěvníci tu najdou nejen zajímavé čtyři stálé prohlídkové okruhy a expozice, ale také krásné a důstojné prostředí pro svoji svatbu nebo zámecké apartmány určené k ubytování hostů. V prostorech zámku našla své místo nová Restaurace & kavárna Zámecká. Ideální místo, kde si vychutnáte kávu a užijete domácí dezerty a koláče nebo vyberete ze široké nabídky klasických českých jídel nebo grilovaných specialit. Zámek ve Světlé nad Sázavou je otevřen celoročně včetně pondělí. Naším cílem je, aby zámek neustále žil! Se zámkem těsně sousedí zámecký park. Park původně založený v roce 1871 se rozkládá na 16 hektarech a podle trendů tehdejší doby je obohacen o množství tzv. romantických staveb – altánky, kamenná schodiště a lavičky, ocelový klenutý Čertův most nebo také alpinum či tůňky s lekníny.

Muzeum, co není muzeum: Dům přírody Žďárských vrchů

Muzeum, co není muzeum: Dům přírody Žďárských vrchů

Nabídněte dětem nezapomenutelný výlet do jedné z nejkrásnějších vesnic na Vysočině. Objevte interaktivní expozici Domu přírody s 3D filmem a malebné lidové stavby.

Resort klášter Želiv

Resort klášter Želiv

Rozsáhlý komplex Resort klášter Želiv se nachází v klidném prostředí soutoku řeky Trnávky a Želivky, vzdálené asi 10 km od hlavní dálniční tepny D1 – exit 90 Humpolec, přibližně na půl cesty mezi Prahou a Brnem. Jedná se o klášterní komplex s téměř 900letou historií. Areál nabízí několik prohlídkových okruhů, které vám představí klášter od nejstarších dob až po současnost. Pro školy připravujeme během celého roku speciální tematické prohlídky. Kromě prohlídkových okruhů resort nabízí ubytování hotelového typu, restauraci a pro venkovní aktivity klášterní zahrady s dětským hřištěm. I v okolí kláštera nejdete mnoho zajímavého. Dvě přehrady, krásnou klidnou přírodu a turistické a cyklistické trasy. 

Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě

Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě

Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě zaujímá specifické místo v síti českých galerií, neboť se jako jediná v republice specializuje na moderní českou knižní ilustraci, kresbu a grafiku vzniklou po roce 1918. Galerie pořádá pravidelné krátkodobé autorské i tematické výstavy a v části prvního patra disponuje i stálou expozicí, v níž představuje své sbírkové fondy zaměřené na české umění 20. a 21. století s důrazem na papírový materiál. Ke každé z výstav je připraven bohatý doprovodný program pro veřejnost i pro školy.

1 2 3 4 5 > >>