Kraje

Označit vše

Témata

Označit vše

Výlety

Muzeum, co není muzeum: Dům přírody Žďárských vrchů

Muzeum, co není muzeum: Dům přírody Žďárských vrchů

Nabídněte dětem nezapomenutelný výlet do jedné z nejkrásnějších vesnic na Vysočině. Objevte interaktivní expozici Domu přírody s 3D filmem a malebné lidové stavby.

Resort klášter Želiv

Resort klášter Želiv

Rozsáhlý komplex Resort klášter Želiv se nachází v klidném prostředí soutoku řeky Trnávky a Želivky, vzdálené asi 10 km od hlavní dálniční tepny D1 – exit 90 Humpolec, přibližně na půl cesty mezi Prahou a Brnem. Jedná se o klášterní komplex s téměř 900letou historií. Areál nabízí několik prohlídkových okruhů, které vám představí klášter od nejstarších dob až po současnost. Pro školy připravujeme během celého roku speciální tematické prohlídky. Kromě prohlídkových okruhů resort nabízí ubytování hotelového typu, restauraci a pro venkovní aktivity klášterní zahrady s dětským hřištěm. I v okolí kláštera nejdete mnoho zajímavého. Dvě přehrady, krásnou klidnou přírodu a turistické a cyklistické trasy. 

Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě

Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě

Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě zaujímá specifické místo v síti českých galerií, neboť se jako jediná v republice specializuje na moderní českou knižní ilustraci, kresbu a grafiku vzniklou po roce 1918. Galerie pořádá pravidelné krátkodobé autorské i tematické výstavy a v části prvního patra disponuje i stálou expozicí, v níž představuje své sbírkové fondy zaměřené na české umění 20. a 21. století s důrazem na papírový materiál. Ke každé z výstav je připraven bohatý doprovodný program pro veřejnost i pro školy.

Galerie na Milovské huti

Galerie na Milovské huti

Zrekonstruovaný starý skelmistrovský dům, kde můžete navštívit muzeum milovského skla a projít si naučnou stezku. Milovská huť byla založená v roce 1835. V expozici Galerie na Milovské huti uvidíte přes 1300 exponátů z období 17., 18., 19. století.Skelmistrovský dům se může pochlubit jednou z nejvýznamnějších expozic českého skla. Expozice představuje přehled o bohaté historii a inovacích, které české sklářství přivedly na vrchol světového umění a průmyslu. Aby byla návštěva expozice co nejpoutavější, umělá inteligence pracuje s popisky exponátů, která je schopna rozpoznat jednotlivé sklářské výrobky a poskytnout podrobné informace o jejich historii, výrobě a významu. Součástí expozice je také digitální Milovská glaspedie, která poskytuje základní sklářské pojmy a představuje fascinující filmovou projekci s příběhem horáckých hutí a milovské sklárny.

Muzeum Hrotovicka

Muzeum Hrotovicka

Muzeum Hrotovicka se nachází vedle dominanty Hrotovic – barokně upraveného, původně renesančního zámku, v rodném domě vynikajícího malíře Františka Bohumíra Zvěřiny. Muzeum Hrotovicka připomíná bohatou historii města a jeho okolí, stejně jako osudů našich předků. Nechybí zde archeologické nálezy z regionu (zásluhou amatérského archeologa Jaroslava Palliardiho), ani příběhy z historie od středověku až do 20. století, zaniklé osady Mstěnice, včetně Hrotovické tragédie ze dne 8. 5. 1945, při které shodou nešťastných náhod zahynulo 114 místních občanů a 36 vojáků Rudé armády. Muzeum Hrotovicka si připomíná také hrotovického rodáka, malíře Františka Bohumíra Zvěřinu, který byl obdarován výjimečným uměleckým talentem, o čemž se můžete přesvědčit při prohlížení jeho půvabných obrázků, které namaloval nejen v rodné obci, ale i při svých cestách po Balkáně. Poznat můžete i další hrotovické osobnosti, např. fotografa Karla Chrásta či výrobce stabilních motorů Jana Dolníka. Jeho dílna je součástí nové expozice, věnované místnímu průmyslu a zemědělství. Muzeum Hrotovicka je v duchu současného trendu edukativní a interaktivní, aby zaujalo nejen dospělé návštěvníky, ale i děti a mládež. Součástí muzea je také turistické informační centrum. Srdečně Vás zveme k návštěvě.

1 2 3 4 5 > >>