Muzeum, co není muzeum: Dům přírody Žďárských vrchů

Muzeum, co není muzeum: Dům přírody Žďárských vrchů

Nabídněte dětem nezapomenutelný výlet do jedné z nejkrásnějších vesnic na Vysočině. Objevte interaktivní expozici Domu přírody s 3D filmem a malebné lidové stavby.

Tip na školní výlet v Kraji Vysočina

Co je u nás k vidění :

1. Návštěva Domu přírody Žďárských vrchů

V našem “muzeu” si děti mohou  osahat téměř všchny exponáty, pohladit modely zvířat a vnímat je všemi smyly. Děti ocení horolezeckou stěnu, interatkivní stůl s kvízy a skládačkami. Když budou unaveny  mohou si odpočnout na polštářcích v obřím ptačím hnízdě. Na dvokru si lze pohrát s živými králíky. Starší děti zde najdou přehlednou časovou osu osídlování oblasti, turistickou poznávačku a mnoho přírodovědných aktivit. Expozici shrne poutavý 3D film. K prohlídce nabízíme pracovní list.

2. Prohlídka vesnické památkové rezervace Krátká s hledačkou

Při této komentované prohlídce se ponoříte do historie vesnice Krátká a prohlédnete krásné lidové stavby. Řekneme si také, jakým způsobem zde lidé žili, bavlili se, pracovali. Na závěr si děti mohou vše zopakovat prostřednictvím hledačky v uličkách.

3. Opékání buřtů

Nabízíme možnost opéct si na zahradě Domu přírody buřty nebo hady z kynutého těsta nebo vám připravíme hustou obědovou polévku.