Kraje

Označit vše

Témata

Označit vše

Výlety

Vila Tugendhat

Vila Tugendhat

ŠKOLNÍ SKUPINY: Vedle standardních komentovaných prohlídek nabízíme edukační programy, které žákům a studentům představí vilu, architekta a stavebníky výkladem, jehož obsah a forma zohledňují věk příchozích. Mladí návštěvníci jsou během edukačních programů motivováni k aktivnímu vnímání a podle zvoleného konkrétního programu i k autentickému sebevyjádření. Jedná se o vhodné rozšíření výuky výtvarné výchovy, dějepisu, občanské výchovy, přírodopisu i českého jazyka a literatury na základních školách a ekvivalentů těchto předmětů na školách navazujících. Během edukačních programů jsou žáci i studenti pomocí objektového učení vedeni ke kritickému myšlení a k zařazení vily Tugendhat a jejího tvůrce do tuzemských i světových kulturních a historických souvislostí.

Labyrint pod Zelným trhem

Labyrint pod Zelným trhem

Labyrint chodeb a sklepů, který se nachází až osm metrů pod dlažbou jednoho z nejkrásnějších brněnských náměstí, vás zavede do období středověku, kdy se místo ledniček používaly sklepy. Návštěvníci se dozví, jak se v minulosti uchovávaly potraviny, víno a pivo a čím se podzemní prostory osvětlovaly. V expozici nechybí ani sbírka archeologických nálezů. Součástí prohlídky je alchymistická laboratoř připomínající slavné lékaře, lékárníky a fyzikusy, kteří v Brně působili a proslavili město po celé Evropě. O stinných stránkách života v dávných dobách vyprávějí repliky městského pranýře a klece bláznů, které v 17. století stávaly na tržišti.

Lodní doprava Nové Mlýny

Lodní doprava Nové Mlýny

Lodní doprava Břeclav, s.r.o. nabízí plavby lodí po dolním jezeře Nových Mlýnů mezi přístavy – Pavlovem, Dolními Věstonicemi a Šakvicemi. Naše služby jsou vhodné pro rodiny s dětmi, skupiny přátel, školy, školky a všechny, kteří chtějí zažít romantickou atmosféru jižní Moravy z paluby lodí. Vydejte se s námi na výlet po Nových Mlýnech a zažijte nezapomenutelné okamžiky na palubě lodi Pampeliška a Vlčí mák.

Znojemské podzemí

Znojemské podzemí

Klasická trasa: Vrhněte se bez obav o svůj vlastní osud do míst, kam středověcí válečníci vstupovali jen s největšími obavami. Při čtrnácti zastaveních na vás čekají rakve s kostrami nebožtíků, mučící nástroje i s utrápenými zločinci, modlící se mnich, skřeti a mnoho dalšího. Adrenalinová trasa: Budete se pohybovat velmi netradičně – procházet nízkými chodbami (ztížená chůze v předklonu), protahovat se úzkými profily (Váš profil bude vyzkoušen ještě před vstupem), brodit se vodou (na všech trasách je nutno počítat s chůzí ve vodě), lézt po mokrých žebřících… vše potmě, pouze s čelovkou a v ochranném oděvu.  

Plavba zámeckým areálem v Lednici na Moravě

Plavba zámeckým areálem v Lednici na Moravě

Plavby pro školy: PLAVBY K MINARETU NEBO JANOHRADU a naloďte se s námi k plavbě po staré Dyji zámeckým parkem a lužním lesem, doprovázené poutavým výkladem lodníků o historii a přírodě této části Lednicko – valtického areálu. Plavbu můžete kombinovat s pěší procházkou – např. od zámku k Minaretu lodí (25 min.), po prohlídce Minaretu zpět parkem pěšky (1,5 km) nebo naopak.

1 2 3 4 ... 23 > >>