Kraje

Označit vše

Témata

Označit vše

Výlety

Muzeum Prahy

Muzeum Prahy

Prozkoumejte historii našeho hlavního města nevšedním způsobem. Je libo ponořit se do časů Karla IV. a v renovované multimediální expozici se stát se svědky založení Nového Města? Nebo vás snad více láká zaniklé Podskalí a profese, které se dříve uplatňovaly na Vltavě? A co takhle návštěva barokního paláce v samém centru Prahy, případně zámeckého areálu na jejím okraji? Školní skupiny patří mezi naše nejčastější a nejvítanější návštěvníky. Máme všechno – komentovanou prohlídku, lektorovaný program a ve vybraných objektech i samoobslužné pracovní listy pro děti. Najdete nás v domě U Zlatého prstenu, v Podskalské celnici na Výtoni, v Clam-Gallasově paláci, v Zámeckém areálu ve Ctěnicích a od jara 2025 také v naší zrekonstruované hlavní budově na Florenci.  

Muzeum fantastických iluzí

Muzeum fantastických iluzí

Nejzábavnější muzeum v Praze! Fascinující svět neskutečných optických klamů. Perfektní zábava pro všechny bez rozdílu věku. Jedinečný zážitek a super fotky. Více jak 150 interaktivních zábavných exponátů. Největší muzeum trikových iluzí v Praze.

Iva Petřinová - průvodkyně - Praha

Iva Petřinová - průvodkyně - Praha

Dovolte mi, abych se Vám představila: Mé jméno je Iva Petřinová a mám to nejlepší povolání na světě - jsem průvodkyně:-) Miluji Prahu, její radostnou i bolestnou historii, velkolepá prostranství i tajemná zákoutí a hlavně příběhy lidí, kteří v ní žili a zanechali tu svou stopu. Mým největším přáním je přenést své nadšení na velké i malé, proto jsem pro žáky a studenty základních a středních škol vytvořila nabídku programů, která zahrnuje důležité kapitoly českých dějin, které lze zajímavě odvyprávět v ulicích Prahy. Vycházky jsou vhodné zejména pro doplnění a zpestření učiva vlastivědy, dějepisu, literatury, hudební, výtvarné a občanské výchovy.

Muzeum Karla Zemana

Muzeum Karla Zemana

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce a rovněž filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Seznámíte se zde s filmy Karla Zemana jako je Cesta do pravěku, Vynález zkázy nebo Baron Prášil, prostudujete původní Zemanovy nákresy filmových scén, fotodokumentaci z realizace filmů a jeho filmové postupy. Expozice je koncipována jako malé filmové ateliéry, kde si vyzkoušíte na interaktivních prvcích, jak se tvořil film, zahrajete si motivační hru s pokladem na jejím konci nebo se natočíte ve známé scéně z Barona Prášila.

Vítejte ve Stínadlech

Vítejte ve Stínadlech

Program pro školy k výstavě Město jako přízrak/Pražské inspirace Jaroslava Foglara. Žáci pracují ve čtyřech skupinách přímo v prostoru výstavy. Jako Pátrači procházejí výstavou a plní čtyři úkoly. Výsledky své práce pak propojí, odhalí tajenku a získají odměnu. S lektorem pak procházejí část výstavy a seznamují se blíže se světem knih Jaroslava Foglara. Pátrací hra je věkově odstupňována, starší žáci plní složitější úkoly a šifrují.

1 2 3 4 ... 10 > >>