Kraje

Označit vše

Témata

Označit vše

Výlety

Iva Petřinová - průvodkyně - Praha

Iva Petřinová - průvodkyně - Praha

Dovolte mi, abych se Vám představila: Mé jméno je Iva Petřinová a mám to nejlepší povolání na světě - jsem průvodkyně:-) Miluji Prahu, její radostnou i bolestnou historii, velkolepá prostranství i tajemná zákoutí a hlavně příběhy lidí, kteří v ní žili a zanechali tu svou stopu. Mým největším přáním je přenést své nadšení na velké i malé, proto jsem pro žáky a studenty základních a středních škol vytvořila nabídku programů, která zahrnuje důležité kapitoly českých dějin, které lze zajímavě odvyprávět v ulicích Prahy. Vycházky jsou vhodné zejména pro doplnění a zpestření učiva vlastivědy, dějepisu, literatury, hudební, výtvarné a občanské výchovy.

Muzeum Karla Zemana

Muzeum Karla Zemana

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce a rovněž filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Seznámíte se zde s filmy Karla Zemana jako je Cesta do pravěku, Vynález zkázy nebo Baron Prášil, prostudujete původní Zemanovy nákresy filmových scén, fotodokumentaci z realizace filmů a jeho filmové postupy. Expozice je koncipována jako malé filmové ateliéry, kde si vyzkoušíte na interaktivních prvcích, jak se tvořil film, zahrajete si motivační hru s pokladem na jejím konci nebo se natočíte ve známé scéně z Barona Prášila.

Vítejte ve Stínadlech

Vítejte ve Stínadlech

Program pro školy k výstavě Město jako přízrak/Pražské inspirace Jaroslava Foglara. Žáci pracují ve čtyřech skupinách přímo v prostoru výstavy. Jako Pátrači procházejí výstavou a plní čtyři úkoly. Výsledky své práce pak propojí, odhalí tajenku a získají odměnu. S lektorem pak procházejí část výstavy a seznamují se blíže se světem knih Jaroslava Foglara. Pátrací hra je věkově odstupňována, starší žáci plní složitější úkoly a šifrují.

Národní muzeum

Národní muzeum

Nabízíme širokou škálu atraktivních vzdělávacích programů pro zájmové organizace a všechny stupně a typy škol – mateřské, základní i střední. Základem nabídky jsou programy ke stálým expozicím v jednotlivých objektech Národního muzea. Pravidelně je nabídka doplňována o nové programy k aktuálně probíhajícím výstavám.

ZOO Praha

ZOO Praha

Prohlídky s průvodcem probíhají formou komentované procházky po zoologické zahradě v českém nebo anglickém jazyce. Vybírat můžete z jedenácti témat a vhodně tak doplnit látku aktuálně probíranou ve škole.

1 2 3 4 ... 10 > >>