Dobrá chata Zadov

Dobrá chata Zadov

Rodinný hotel Dobrá chata, s původními názvy Chata pod javorem, Komsomol, Chata Svoboda a Měrkova chata, je již 90 let oblíbeným místem pro příjemnou celoroční rekreaci na Šumavě a je vůbec prvním, turisty obývaným sídlem v oblasti Zadov – Churáňov na Šumavě.

Kapacita ubytovacího zařízení

54

Ubytování

Dvou až čtyřlůžkové pokoje, některé s palandami, apartmán až pro 6 osob.

Sociální zařízení

Sociální zařízení na každém pokoji.

Stravování

Plná penze včetně svačinek a pitného režimu.

Vybavení ubytovacího zařízení

Společenská místnost, sauna, jídelna, vnitřní i venkovní hřiště s houpačkou, prolézačkou a pískovištěm.

Služby ubytovacího zařízení

Zajistíme dle domluvy.

Program

V létě je na zahradě připravená trampolína, pískoviště a hračky pro děti. Na oploceném hřišti si můžete zahrát míčové hry či učit vaše děti jezdit na kole. Nově je pro děti připravena Stezka NA BOSO a minikozy Amálka a Rozinka.

Sportovní vyžití

Sportovní hřiště a zahrada Součástí naší horské chaty je i oplocené hřiště na míčové hry, volejbal, nohejbal, petanque a další kolektivní míčové sporty. Samozřejmostí je i výběr potřebných míčů a vybavení k dispozici. Na zahradě si zase můžete zahrát kroket, líný tenis aj. Máte rádi sport? U nás se nudit nebudete. Nově je k dispozici Lanový Park Zadov a rozhledna s lezeckou stěnou. Zde si můžete zapůjčit i koloběžku a kolo. Nabízíme zapůjčení holí na nordic walking.

Bezpečné prostředí na vycházky a hry

Hotel se nachází uprostřed šumavské přírody v lese, v okolí je celá řada lesních stezek a turistických tras na Javorník, Zadov, Kvildu, Borovou Ladu, Nový světHotel disponuje kolárnou a lyžárnou, venkovním hřištěm, stezkou Naboso pro děti, půjčovna sportovního vybavení je v nedalekém Zadově.

Kam na výlet

www.dobrachata.cz/volny-cas

Ohniště na opékání buřtů

Ohniště na opékání buřtů s posezením

Dostupnost

Bus Kůsov 1,5 km, vlak Vimperk 13 km

Ceník

Slevy pro školní výcvikové pobyty – školy v přírodě – jaro (duben, květen, červen)/podzim (říjen, listopad, prosinec) plná penze a pitný režim 2023/2024: I. stupeň 620 Kč/den, II. stupeň 680 Kč/den, SŠ 720 Kč/den. Lyžařské kurzy 2024 (pouze leden nebo druhá polovina března) s plnou penzí a pitným režimem: I. stupeň 690 Kč/den, II. stupeň 750 Kč/den, SŠ 780 Kč/den. Pedagogický personál zdarma na každého 10. žáka, ceny platné pro minimum 4 noci a obsazenosti 30 a více osob.