Dvorská bouda

Dvorská bouda

Dvorská Bouda se nachází v nádherné přírodě krkonošského národního parku v nadmořské výšce 1313 m, s překrásným výhledem na předhůří Krkonoš i Liščí horu (1363 m), která je od chaty vzdálena zhruba jeden kilometr. Nejvyšší hora České republiky Sněžka (1602 m) je od chaty vzdálena necelých sedm kilometrů, a je tak častým i oblíbeným cílem výletů našich hostů.

Poloha Dvorské Boudy na křižovatce hlavních běžkařských tepen Krkonoš jí předurčuje jako ideální zázemí pro hřebenové túry, a to nejen v zimě, ale i v létě, kdy je vhodné pro pěší turisty i horská kola. Dvorská Bouda leží na svahu pod horou nesoucí název Zadní planina (1423 m). V okolí boudy se nachází několik lyžařských vleků, a je tudíž vhodná pro další zimní sporty jako je sjezdové lyžování či snowboarding.
Návštěvníkům je k dispozici parkoviště přímo u Dvorské Boudy a to vždy, kdy to sněhová situace dovolí a cesta je sjízdná až k boudě. V opačných případech je možné se nechat vyvézt k boudě rolbou nebo sněžným skútrem. Dále je hostům boudy k dispozici klubovna s krbem, kulečníkem a stolním fotbálkem, sušárna, lyžárna, prádelna, a dále posilovna a dětský koutek.
Speciální balíčky nabízíme i pro školy v přírodě a lyžařské kurzy i firemní školení.

Kapacita ubytovacího zařízení

Pokoje jsou vybaveny standardním nábytkem. Sociální zařízení je společné vždy na patře a v minulém roce bylo kompletně zrekonstruováno. V celé chatě je k dispozici bezplatný wifi internet. Ubytovací kapacita je 125 lůžek v jednolůžkových, dvoulůžkových, třílůžkových i vícelůžkových pokojích rozličného standardu. Dvorská Bouda disponuje i jedním nadstandardním apartmánem.

Stravování

Připraveno je stravování 5x denně - snídaně formou švédského stolu, oběd (vždy polévka a hlavní jídlo), svačina, večeře a druhá večeře v podobě další svačiny. Možná je také volba dopolední a odpolední svačiny v případě dětí předškolního věku a 1. stupně základní školy. Zajištěn je též celodenní pitný režim se šťávou a čajem.

Stravovací zařízení je nekuřácké.

Kuchyňka

ano, pouze v apartmánu

Sociální zařízení

Pokoje typu Standard a Tourist mají sociální zařízení společné vždy na patře, apatrmán neboli horský byt má vlastní sociální zařízení.

Vybavení

restaurace, klubovna s TV, herna se stolním fotbálkem a ping pongem

Sport a volný čas

zdarma stolní fotbálek a ping pong

Úschova sportovních potřeb

lyžárna, kolárna

Tipy na výlet

Okolí Dvorské Boudy - tipy na výlet

Č. Turistické tratě – pěší
1. Dvorská Bouda – Sněžka - 7 km
2. Dvorská Bouda – Špindlerův mlýn - 4 km
3. Dvorská Bouda – Pec pod Sněžkou - 4 km
Č. Turistické tratě - cyklistické
1. Dvorská Bouda – Sněžka - 7 km
2. Dvorská Bouda – Špindlerův mlýn - 4 km
3. Dvorská Bouda – Pec pod Sněžkou - 4 km

Dostupnost

Letní měsíce: Parkování je možné na záchytném parkovišti Strážné-Lom (GPS: 50°40'44.878""N 15°37'11.244""E, parkovné mimo zimní sezónu zdarma) nebo přímo u boudy.

Zimní měsíce: Doprava na Dvorskou boudu je zajištěna skútrem nebo rolbou ze záchytného parkoviště Strážné-Lom (GPS: 50°40'44.878"N 15°37'11.244"E, parkovné 70,-Kč/den), které je vzdáleno cca 6km od boudy.

Máte facebook nebo twitter?

https://www.facebook.com/DvorskaBouda

Máte video na youtube?

https://www.youtube.com/watch?v=l0g6cvHw_fA

Ceník

Nejenom, že jsou ceny za ubytování a stravování mnohem výhodnější než v případě individuálních či jiných pobytů, navíc je i mnoho doplňkových služeb zcela zdarma. Odvislé jsou od ročního období, zvoleného typu ubytování, počtu účastníků, na základě individuální dohody. Pohybují se již od 275 Kč včetně stravy.

 

Rádi vám pomůžeme s přípravami výletů do okolí a to nejen prostřednictvím příjezdového balíčku se všemi potřebnými informacemi, který na začátku pobytu obdržíte. Vyhledáme aktuální dopravní spoje, otevírací hodiny aquaparků, hradů, zámků a muzeí či poradíme optimální trasy pro dané věkové kategorie z hlediska fyzické i časové náročnosti. Na přání zajistíme i autobus do vzdálenějších lokalit.

Více info na http://dvorska-bouda.cz/.

Galerie