Kraje

Označit vše

Témata

Označit vše

Výlety

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě

Zámecký park, Rusalčino jezírko, vila Rusalka a samotný Památník v novorenesančním zámečku jsou místa, která ukrývají inspiraci k mnohým z Dvořákových děl. Expozice v Památníku přibližuje osobnosti původních majitelů, hraběte Václava Roberta Kounice a jeho manželky Josefíny (roz. Čermákové), významné pražské herečky. Další a podstatně rozsáhlejší část, věnovaná Antonínu Dvořákovi, podává informace o životě, díle i pobytu skladatele ve Vysoké. Závěrečnou část stálé výstavy tvoří Rusalčina síň s divadelními kulisy a vyobrazení scén opery. Prohlídka je obohacena audio a video záznamy. Areál je otevřen celoročně a Památník má širokou nabídku programů pro školy.

Hřebčín Slatiňany

Hřebčín Slatiňany

Ve Slatiňanech se můžete těšit na komentovanou prohlídku stájí, které jsou již přes 70 let domovem vraných starokladrubských koní. Prohlídka zahrnuje stáj plemenných hřebců, stáj klisen, kde jsou v jarních měsících k vidění naše nejmladší hříbata; kočárovnu, historickou sedlovnu rodu Auerspergů a výcvikové středisko.

Národní hřebčín Kladruby nad Labem

Národní hřebčín Kladruby nad Labem

Hřebčín v Kladrubech nad Labem je jedním z nejstarších hřebčínů na světě a zároveň domovem nejstaršího původního českého plemene koní - koně starokladrubského. Poznejte zblízka stáje jednoho z nejstarších hřebčínů na světě, setkejte se s našimi starokladrubskými koňmi, koňmi císařů a králů, a odhalte, čím vším musí projít novorozená hříbata, než se z nich stanou chovné klisny nebo plemenní hřebci.

Lanové centrum PROUD – Harrachov

Lanové centrum PROUD – Harrachov

Lanové centrum PROUD – Harrachov se nachází v Krkonošském národním parku na soutoku řeky Jizery s Mumlavou. Areál se rozkládá na ploše cca 5.500 m2 a celý je situován čistě v přírodě. Při programu Vás tedy nebude nic rozptylovat a vy si tak budete moci intenzivně vychutnat jedinečné zážitky.

Hornické muzeum Harrachov

Hornické muzeum Harrachov

Hornické muzeum a prohlídková štola byly otevřeny v březnu roku 2003 v úrovni bývalého štolového patra. V muzeu jsou ukázky minerálů fluoritových ložisek, nástroje a pomůcky používané při těžbě, mapy a fotografie dokumentující práci na zdejším ložisku.

1 2 3 4 ... 33 > >>