Kraje

Označit vše

Témata

Označit vše

Výlety

Pony farma Zelené Údolí

Pony farma Zelené Údolí

Exkurze na Pony farmě Zelené údolí s jízdou na koních a ponících. Chtěli by jste se podrobněji seznámit s životem na naší pony farmě? Hledáte, kam se vydat na výlet s Vašimi žáky? Zavítejte k nám na Pony farmu Zelené údolí, kde můžete navštívit výběhy se zvířaty, zvířata si pohladit, nakrmit, svézt se na koni/poníkovi strávit čas v krásné přírodě přitom kousek od Prahy a dozvědět se zajímavé informace ze života farmy... Na naší farmě jsou k vidění : Pštros australský Emu (Emma), ovce Ouessantské - nejmenší plemeno ovce na světě, Přeštické černostrakaté prase (Tereza), pávi, různá plemena koní, poníků, chovné stádo minihorsů, exotické kachny, kočky (Aida, Shakira, Číro, Edgar), psi (Bodlák, Roxy, Kara, Tequila) a mnoho dalších...

Obora Žleby

Obora Žleby

Bílí jeleni, dravci, sovy, lesní zvěř a zvířata ze záchranné stanice. Poskytujeme i programy pro děti od MŠ až po střední školy (např. zaměřené na zvířata či myslivost). Nejčastější variantou je návštěva obory na dopolední program Výprava za bílým jelenem. Zabaví se při něm děti mateřských i základních škol. Děti uvidí zvířata z naprosté blízkosti. Uvidí mláďata, vyzkouší si lukostřelbu, vyfotí se s dravcem na ruce, jen u nás mohou spatřit bílé jeleny a velmi akční ukázku dravců, kdy létá několik velkých dravců ve vzduchu najednou.

Vlašský dvůr - mincovna českých králů

Vlašský dvůr - mincovna českých králů

Navštivte Vlašský dvůr, národní kulturní památku s historií spadající do první poloviny 14. století. Prohlídkové trasy můžete zhlédnout samostatně, nebo vás jimi provedou naši milí průvodci. Ve Vlašském dvoře spatříte peníz věčný a svatý. Královskou mincovnu založil král Václav II. a nejen jeho komnatu, tvořenou filmovými kulisami, naleznete o patro výše, v královském paláci.

Kutná Hora - procházka s průvodcem Mgr. Janem Kročou

Kutná Hora - procházka s průvodcem Mgr. Janem Kročou

Historickou Kutnou Horu vám ukážu z neobvyklých pohledů, včetně možnosti vstupu do královské mincovny Vlašský dvůr, katedrály sv. Barbory, do dalších památkových objektů a případně i hornického podzemí. Jsem vystudovaný učitel historie a bohemistiky, výklad dokážu obohatit i o přírodní zajímavosti a veselé pověsti.

Škoda Muzeum

Škoda Muzeum

Navštivte Škoda Muzeum a seznamte se s fascinující historií mladoboleslavské automobilky sahající až do roku 1895.

Individuální prohlídka je možná kdykoliv v rámci otevírací doby a prohlídku s průvodcem si rezervujte předem na muzeum.skoda-auto.cz/prohlidky. Otevřeno je denně od 9.00 do 17.00.
Prohlídku muzea je možné spojit s návštěvou Rodného domu Ferdinanda Porscheho ve Vratislavicích nad Nisou v rámci kombinovaného vstupného.

1 2 3 4 ... 17 > >>