Kraje

Označit vše

Témata

Označit vše

Výlety

Horský resort Dolní Morava

Horský resort Dolní Morava

Kde jinde než na čerstvém horském vzduchu a kdy jindy než v této době by se měly děti co nejvíce pohybovat? To nejlepší místo pro váš školní výlet, ozdravné pobyty, školu v přírodě, adaptační kurz nebo lyžařský výcvik. Přijeďte k nám na Dolní Moravu do horského TOP střediska. Nabízíme širokou škálu programů a aktivit za velmi dobré ceny. Navštivte dětské zážitkové parky, Mamutí horskou dráhu, Stezku v oblacích, Adrenalin park, Dětský park Amálka, Stamichmanovu štolu či Bobovou dráhu U slona. Uspořádáme pro vás jednodenní výlet plný aktivit nebo vícedenní školy v přírodě, adaptační/sportovní/turistické kurzy s ubytováním a stravou.

Národní hřebčín Kladruby nad Labem

Národní hřebčín Kladruby nad Labem

Hřebčín v Kladrubech nad Labem je jedním z nejstarších hřebčínů na světě a zároveň domovem nejstaršího původního českého plemene koní - koně starokladrubského. Poznejte zblízka stáje jednoho z nejstarších hřebčínů na světě, setkejte se s našimi starokladrubskými koňmi, koňmi císařů a králů, a odhalte, čím vším musí projít novorozená hříbata, než se z nich stanou chovné klisny nebo plemenní hřebci.

Hřebčín Slatiňany

Hřebčín Slatiňany

Ve Slatiňanech se můžete těšit na komentovanou prohlídku stájí, které jsou již přes 70 let domovem vraných starokladrubských koní. Prohlídka zahrnuje stáj plemenných hřebců, stáj klisen, kde jsou v jarních měsících k vidění naše nejmladší hříbata; kočárovnu, historickou sedlovnu rodu Auerspergů a výcvikové středisko.

Státní hrad Litice

Státní hrad Litice

Hrad Litice je nejzachovalejší ukázkou hradní architektury na Orlickoústecku. Hrad byl založen koncem 13. stol. za posledních Přemyslovců v rámci kolonizace tehdy ještě řídce osídleného pohraničního pralesa severovýchodních Čech, který byl královským majetkem. Příležitostné vystoupení skupin historického šermu.

Státní zámek Slatiňany

Státní zámek Slatiňany

Slatiňany je zámek plný příběhů, vynálezů a koní. Nejvýznamnějšími majiteli slatiňanského zámku byla od poloviny 18. století až do roku 1942 knížecí rod Auerspergů. Na přelomu 19. a 20. století byly Slatiňany oblíbeným letním sídlem rodiny Františka Josefa Auersperga. Pro knížete, jeho manželku i pět dětí byl zámek pohodlným moderně zařízeným domovem.

Zámek nabízí speciální prohlídkové okruhy pro mateřské školy a první stupeň základních škol.

1 2 3 4 ... 6 > >>