Kraje

Označit vše

Témata

Označit vše

Výlety

Muzeum umění Olomouc

Muzeum umění Olomouc

Muzeum umění Olomouc (dříve Galerie výtvarného umění) bylo založeno v roce 1952 jako součást Vlastivědného muzea. Po roce 1989 získalo Muzeum umění samostatnou budovu v centru města. Dnes patří k nejvýznamnějším institucím svého druhu v České republice, a to nejen z hlediska počtu spravovaných sbírkových předmětů (cca 200 000), což je řadí hned za Národní galerii v Praze, ale také po stránce odborného záběru a výstavního programu.

Muzeum Olomouckých tvarůžků

Muzeum Olomouckých tvarůžků

Muzeum Olomouckých tvarůžků otevřené v roce 1994 v místě původní výrobny tvarůžků významně přispělo k popularizaci tohoto jedinečného sýru. Umístění uvnitř výrobního závodu však omezovalo jeho rozvoj. Proto bylo rozhodnuto vybudovat zcela nové muzeum, jehož výstavba započala v roce 2013.

Zbrašovské aragonitové jeskyně

Zbrašovské aragonitové jeskyně

Zbrašovské aragonitové jeskyně leží v malebném údolí řeky v lázních Teplicích nad Bečvou. Jde o jedinečný jeskynní systém evropského významu vzniklý současným působením atmosférických vod a teplých minerálních vod vystupujících z velkých hloubek ve vápencích. Unikátní výzdobu tvoří minerál aragonit, dále raftové stalagmity a kulovité sintrové povlaky připomínající koblihy. Nejnižší úrovně jeskyní jsou trvale zaplněny plynem oxidem uhličitým. Nedaleko jeskyní se nachází nejhlubší zatopená propast světa a nejhlubší propast ČR, „Hranická propast".

Oficiální facebook: www.facebook.com/zbrasovskejeskyne

Veteran Arena Olomouc

Veteran Arena Olomouc

Probuďme ve školácích zájem o techniku! Na vozech, které nejsou zatíženy složitým přetechnizováním dnešních aut, se dá jednoduše ukázat princip pohonu auta, ale i fungování motorů, převodovek a dalších součástí. Výlet do historie československého automobilového průmyslu pak ukáže, že jako jedna z evropských automobilových velmocí máme rozhodně na co navazovat. Na výběr je ze dvou interaktivních odborně komentovaných exkurzí, které jsou zakončeny kontrolní znalostní otázkou o hezkou cenu (např. sada pohlednic s veteránskou tématikou atd.).

Lovecko-lesnické muzeum na zámku Úsov

Lovecko-lesnické muzeum na zámku Úsov

Lovecko-lesnické muzeum na zámku Úsov je ojedinělým historickým muzeem tohoto druhu ve střední Evropě. Je umístěno v prostorách barokního Martinelliho paláce. Představuje unikátní sbírku trofejí a preparovaných zvířat nejen z Čech, ale i z Polska, Itálie, Indie a Afriky. Sbírka vznikla díky lovecké vášni Lichtensteinů, kteří na přelomu 19. a 20. století uspořádali více než 50 loveckých výprav zejména do Afriky. Některé vystavené exponáty jsou staré více než 100 let.

1 2 3 4 ... 8 > >>