Kraje

Označit vše

Témata

Označit vše

Výlety

MUZEUM VÝROBY HRAČEK

MUZEUM VÝROBY HRAČEK

Exkurze výrobou dřevěných hraček a kreativní dílny pro děti.


Bozkovské dolomitové jeskyně

Bozkovské dolomitové jeskyně

Bozkovské dolomitové jeskyně leží na severním okraji obce Bozkov ve svahu plošiny Na Vápenci (485 m n. m.). Vznikly silnou korozivní činností podzemní vody v čočkovitém tělese vápnitých dolomitů, metamorfovaných a místy silně prokřemenělých. Tvoří dva poměrně samostatné systémy jeskynních chodeb a síní, které byly při zpřístupňování propojeny průkopy a dlouhou štolou. Návštěvníci uvidí největší podzemní jezero Čech.

Oficiální facebook: www.facebook.com/bozkovskejeskyne

Sklárna a minipivovar Novosad & syn

Sklárna a minipivovar Novosad & syn

Během prohlídky budete mít možnost sledovat z bezprostřední blízkosti pracující skláře i brusiče a shlédnout kompletní postup zpracování skla tradičními hutními technologiemi. Součástí exkurze je i unikátní 127 let stará historická brusírna skla, poháněná transmisemi a vodní turbínou. Součástí sklárny je muzeum skla. Obsahuje historicky a technologicky ucelenou sbírku historického skla z produkce harrachovské sklárny.

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Muzeum ve svých expozicích představuje druhou největší sbírku skla v Čechách a svým rozsahem celosvětově zcela unikátní sbírku bižuterie. Na žádném místě na světě, než právě v jabloneckém muzeu, nenajdete na jednom místě pohromadě všechny druhy bižuterie podle materiálu, technologií a sortimentu. Jsou zde exponáty staré tři sta let, ale také žhavé novinky, které designéři vytvořili teprve nedávno. Návštěvníkům dále muzeum nabízí krátkodobé výstavy, muzejní programy, tvůrčí dílny, bižuterní kurzy, přednášky, diskusní pořady, ale také online aktivity a virtuální prohlídky.

Státní hrad Bezděz

Státní hrad Bezděz

Hrad Bezděz, který je jedním z nejlépe dochovaných raně gotických hradů v České republice a zároveň jednou z nejvýznamnějších gotických památek u nás, byl založen roku 1264 českým „králem železným a zlatým“ Přemyslem Otakarem II. Kromě prohlídky nádherných hradních prostor, kde je k vidění krásná středověká architektura, nabízí úchvatný rozhled z vrcholu tzv. Velké věže. V hlavní sezóně prohlídky oživené šermířským vystoupením.

1 2 3 4 ... 8 > >>