Kraje

Označit vše

Témata

Označit vše

Výlety

Adršpašské skály

Adršpašské skály

Tisíce skalních věží, kouzelná příroda a výhledy, ze kterých se vám bude tajit dech. Jakmile vstoupíte do národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály, ocitnete se ve zcela jiném světě. Takovém, kde nejvyšší věž Milenci sahá až do výšky 81,4 metrů a odkud padá z 16 metrů působivý Velký vodopád. Objevíte uličku úzkou pouhých 50 centimetrů i malebné jezírko s průzračně čistou vodou. Přijeďte objevit krásu přírody, která vám učaruje na první pohled.

Zámek Hrádek u Nechanic

Zámek Hrádek u Nechanic

Zámek Hrádek u Nechanic byl postaven v letech 1839–1857 Františkem Arnoštem hrabětem z Harrachu jako jeho reprezentační letní sídlo. Předlohou pro exteriéry i interiéry zámku se stala anglická šlechtická sídla ve stylu tudorské gotiky. Zpřístupněné interiéry si dochovaly původní vzhled z 2. poloviny 19. století. Na zámku se natáčelo několik pohádek i celovečerních filmů. Speciální vánoční a velikonoční programy pro školy. 

Státní zámek Ratibořice

Státní zámek Ratibořice

Zámek, Staré bělidlo a Rudrův mlýn jsou známy osobou spisovatelky Boženy Němcové a jejím dílem Babička, stejně tak postavou paní kněžny – vévodkyně Kateřiny Vilemíny Zaháňské. Barokní zámek byl vystavěn v letech 1702 - 08. V letech 1825-1826 byla budova zámku přestavěna empírově. Areál státního zámku v Ratibořicích je prohlášen za Národní kulturní památku Babiččino údolí. Speciální prohlídky pro školy.  

Státní zámek Náchod

Státní zámek Náchod

Raně gotický hrad založený v polovině 13. století. Na přelomu 16. a 17. stol. provedeny úpravy v renesančním a raně barokním slohu. Roku 1634 získal Náchod O. Piccolomini, který zde soustředil cenné zařízení. Z barokních interiérů zámku nutno, kromě kaple s náročnou plastickou dekorací, připomenout především Španělský sál s oslavnou nástropní freskou a bohatou štukovou výzdobou.

Státní zámek Opočno

Státní zámek Opočno

Renesanční zámek nad údolím Zlatého potoka vystavěl na základech gotického hradu český šlechtický rod Trčků z Lípy v 2. polovině 16. století. V 17. století zámek získali Colloredové, kteří upravili nejen interiéry zámku, ale také hospodářsky využívané údolí v krajinářský park s romantickými stavbami. Mezi nejatraktivnější části zámeckých sbírek patří kolekce zbraní a obrazárna s díly benátských a neapolských mistrů 16. – 18. století.

1 2 3 4 ... 10 > >>