Kraje

Označit vše

Témata

Označit vše

Výlety

Museum Fotoatelier Seidel Český Krumlov

Museum Fotoatelier Seidel Český Krumlov

Projekt je zaměřen na první seznámení s touto významnou památkou (1. a 2. třídy), setkání s podobou města Krumlova před 100 lety (3. a 4. třídy), dále děti uvidí a zčásti i zažijí na vlastní kůži Jak se žilo před 100 lety (5. a 6. třídy), seznámí se s dějinami fotografického řemesla, významnými krumlovskými fotoateliéry a prací ve fotokomoře (7. a 8. třídy). Pro 8. a 9. ročník je určen program Druhá světová válka.

Pohádkový dům - muzeum loutek

Pohádkový dům - muzeum loutek

Rodinná sbírka historických i novodobých loutek a marionet z dílen místních jihočeských, českých i zahraničních mistrů řezbářů a loutkářů. Výstava představuje přes 400 loutek většinou aranžovaných do tématických celků. V prvním, ze dvou pater, tak můžete vidět například vyobrazení zámeckých pánů, broučky, Rusalku, Spejbla s Hurvínkem a mnoho dalších. Půda našeho domu skrývá všelijaká pohádková zákoutí s vodníky, čerty, draky a loupežníky s okolních hvozdů a jiná tajemná stvoření. Část půdy spolu s loutkami a rekvizitami je věnována době nedávno minulé...

Zoo Dvorec

Zoo Dvorec

Přijímáme objednávky a rezervace pro školní výlety. Vydejte se se spolužáky a kamarády na návštěvu do zoo, zažijte dobrodružství. Návštěvu zoologické zahrady je možné naplánovat v jakoukoliv roční dobu a je vhodná pro všechny věkové kategorie. Od dětí z mateřských škol až po studenty středních škol. Vydejte se s partou spolužáků za partou zvířat. V zoo najdete mnoho zajímavých druhů zvířat, která možná neznáte nebo jste o nich nevěděli. Dozvíte se nové věci a zažijete společné dobrodružství. Nezapomeňte s sebou dobrou náladu, slušné chování a foťáky pro zaznamenání těchto okamžiků.

Pohádková kovárna

Pohádková kovárna

U nedalekého Tálínského rybníka si dali uprostřed malebné vesničky Selibov dostaveníčko čerti, hastrmani, víly, skřítci a další pohádková havěť. Kdo je chce ale spatřit na vlastní oči, musí sebrat odvahu a vstoupit do tajemné Pohádkové kovárny.

Muzeum vltavínů Český Krumlov

Muzeum vltavínů Český Krumlov

Potřebovali byste při vyučování občas něco zajímavějšího a živějšího, než obrázky v učebnici?
Schází Vám konkrétní příklady, na kterých byste dětem vysvětlili základní principy chování těles nebo vývoje přírody? Přijďte si s žáky či studenty pohrát do našeho muzea.

1 2 3 4 ... 12 > >>