Regensburg - procházka s průvodkyní Olgou Žákovou

Regensburg - procházka s průvodkyní Olgou Žákovou

Jsem absolventkou Filosofické fakulty UK v Praze a ráda bych Vám nabídla své průvodcovské služby v Regensburgu. Ráda Vás provedu městem a ukážu Vám jeho nejvýznamnější symboly. Nabízím vytvoření itineráře dle Vašich požadavků. Výklad přizpůsobím věku žáků či studentů. Jsem držitelem českého národního průkazu průvodce. Zkušenosti s průvodcovskou činností mám již od roku 1990.

Kam v Regensburgu

Nejvýznamnějšími symboly města jsou památník Walhalla, katedrála Sv. Petra, která  je od roku 2006 součástí světového dědictví UNESCO a nejstarší kamenný most v Evropě (Steinerne Brücke). Ve městě, zapsaném na seznamu světového dědictví UNESCO, se nachází římské městské brány Porta Praetoria, zámek knížecího rodu Thurnů a Taxisů a Goliášův dům (Goliathhaus) s obrovskou venkovní freskou boje mezi Davidem a Goliášem z roku 1573. Symbolem města je také Staroměstská radnice s barokními a gotickými prvky, 55metrovou hodinovou věží a muzeem dějin.

Památník Walhalla

Nejvýznamnější postavy německé historie jsou k vidění v památníku Walhalla, který dal vystavět v 19. století král Ludvík I. Bavorský. V památníku se nacházejí busty slavných německých osobností.