Regensburg - procházka s průvodkyní Michaelou Fejes

Regensburg - procházka s průvodkyní Michaelou Fejes

Jmenuji se Michaela Fejes, průvodcování se aktivně věnuji již 22 let jak v Čechách tak v zahraničí. Ráda Vás provedu městem Regensburg a ukážu Vám nejvýznamnější památky jako například památník Walhalla, katedrálu Sv. Petra, nejstarší kamenný most v Evropě či zámek knížecího rodu Thurnů a Taxisů a Goliášův dům. Jsem licencovaný průvodce s českým národním průkazem průvodce II. stupně. Itinerář výletu Vám ráda vytvořím na míru dle Vašich požadavků. Výklad přizpůsobím věku žáků či studentů.

Kam v Regensburgu

Nejvýznamnějšími symboly města jsou památník Walhalla, katedrála Sv. Petra, která  je od roku 2006 součástí světového dědictví UNESCO a nejstarší kamenný most v Evropě (Steinerne Brücke). Ve městě, zapsaném na seznamu světového dědictví UNESCO, se nachází římské městské brány Porta Praetoria, zámek knížecího rodu Thurnů a Taxisů a Goliášův dům (Goliathhaus) s obrovskou venkovní freskou boje mezi Davidem a Goliášem z roku 1573. Symbolem města je také Staroměstská radnice s barokními a gotickými prvky, 55metrovou hodinovou věží a muzeem dějin.

Památník Walhalla

Nejvýznamnější postavy německé historie jsou k vidění v památníku Walhalla, který dal vystavět v 19. století král Ludvík I. Bavorský. V památníku se nacházejí busty slavných německých osobností.