Regensburg

Regensburg

Naplánujte a zorganizujte si jednodenní výlet do Regensburgu. Do programu návštěvy středověkého města můžete zahrnout památník Walhalla, nejstarší kamenný most v Evropě (Steinerne Brücke),  zbytky římské městské brány Porta Praetoria,  Goliášův dům (Goliathhaus), katedrálu sv. Petra, zámek rodu Thurn – Taxis a Staroměstskou radnici.  Rezervujte si plavbu lodí k památníku Walhalla.  Rezervujte si jízdenky na linkový autobus do Regensburgu nebo si objednejte dopravu zájezdovým autobusem.

Kam v Regensburgu

Památník Walhalla se nachází jen 10 kilometrů od města světového dědictví Regensburg. K památníku se můžete dopravit lodí po Dunaji nebo autobusem z Regensburgu. Památník najdete na adrese Walhallastraße 48, 93093 Donaustauf.
Projděte se po jedné z nejvýznamnějších dominant města, která byla jistě jedním z důvodů pro zapsání města na seznam světového dědictví UNESCO. Nejstarší kamenný most v Evropě (Steinerne Brücke) se nachází na adrese Steinerne Brücke, 93059 Regensburg. V ulici Domplatz 1 si můžete prohlédnout katedrálu Sv. Petra, která  je od roku 2006 součástí světového dědictví UNESCO. Prohlédněte si zbytky římské městské brány Porta Praetoria. Brána nacházející se na adrese Unter den Schwibbögen 2 vedla v minulosti do římského vojenského tábora. Goliášův dům (Goliathhaus) s obrovskou venkovní freskou boje mezi Davidem a Goliášem z roku 1573 najdete na adrese Goliathstraße 4, 93047. Zámek knížecího rodu Thurnů a Taxisů si můžete prohlédnout na adrese Emmeramspl. 5, 93047. Informace o zámku najdete na www.thurnundtaxis.de. Staroměstská radnice s barokními a gotickými prvky, 55metrovou hodinovou věží a muzeem dějin se nachází na adrese Rathauspl., 93047.

Chci si rezervovat prohlídku

Památník Walhalla

Nejvýznamnější postavy německé historie si mohou žáci připomenout v památníku Walhalla, který dal vystavět v 19. století král Ludvík I. Bavorský. V památníku se nacházejí busty slavných německých osobností. Prohlídka památníku Vám zabere asi 20 minut.


Prohlídku si nemusíte rezervovat.


Vstupné:

Žáci a studenti do 18 let zdarma
Doprovod zdarma

Otevírací doba:

Duben – říjen 9:00–18:00 poslední vstup: 17:45
listopad-březen 10:00-12:00 a 13:00-16:00 poslední vstup: 11:45 nebo 15:45
Zavřeno 1. ledna, 24., 25. a 31. Prosince  


Audioprůvodce/průvodce v českém jazyce:

Zvukový průvodce v češtině získáte stažením bezplatné aplikace. Název aplikace je Die Walhalla bei Donaustauf.
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=fr.orpheo.walhalla2&hl=de
iOS: https://apps.apple.com/de/app/die-walhalla-bei-donaustauf/id1534696030

Informace o památníku:

Adresa: Walhallastraße 48, 93093 Donaustauf, Německo
Web: https://www.schloesser.bayern.de/deutsch/schloss/objekte/walhalla.htm

Dostupnost:

  1. Lodí z Regensburgu od mola Steinerne Brücke (ulice Thundorferstrasse) k molu Walhalla a poté asi 15 minut k pamáníku. K plavbě můžete využít služeb lodní dopravy Klinger. Veškeré informace najdete na https://schifffahrtklinger.de/ .  Lodní dopravu k památníku Walhalla také zajišťuje společnost Wurm & Noé!. Informace o plavbách najdete na https://www.donauschifffahrt.eu/
  2. Autobusem - Autobus z Regensburgu do Walhallastraße, pak asi 20 minut chůze po 358 schodech (jízdní řád: https://www.bayern-fahrplan.de/de/auskunft). Trasa: Regensburg Hauptbahnhof - Donaustauf Walhallastraße.

Chci si objednat dopravu zájezdovým autobusem

Kontakty na dopravce najdete v sekci Doprava.

Požádejte dopravce o vytvoření cenové kalkulace dopravy do Regensburgu a zpět. Pro spočítání ceny za dopravu a zjištění volného termínu dopravci potřebují vědět: kam chcete jet, jaké je časové rozmezí, termín + náhradní termín a počet osob.

Kontakty na pražské dopravce najdete na: www.organizatorvyletu.cz/doprava/Praha

Chci si rezervovat jízdenky na linkový autobus

Do Regensburgu se můžete dopravit linkovým autobusem společnosti Flixbus.

Jízdenky koupíte na: www.flixbus.cz