Osvětim, Krakov a Vělička

Osvětim, Krakov a Vělička

Naplánujte a zorganizujte si dvoudenní školní výlet do největšího koncentrační tábora 2. světové války v Osvětimi, do největších solných dolů v Evropě Vělička a královského města Krakova.

Rezervujte si návštěvu koncentračního tábora v Osvětimi a prohlídku solného dolu Vělička. Naplánujte si program prohlídky královského města Krakov.

Objednejte si dopravu zájezdovým autobusem a rezervujte si ubytování.

Program

Státní muzeum Auschwitz-Birkenau nabízí prohlídky koncentračního tábora Auschwitz I a vyhlazovacího tábora Auschwitz II – Birkenau trvající 3,5 hodiny a 6 hodin s místním česky mluvícím průvodcem.
Polské město Wieliczka (Vělička) je vzdálená od města Oświęcim (Osvětim) 84 km. Ubytovat se můžete v Krakově v hostelu Yellow nebo v hotelu Azalia Wieliczka. Prohlídka solného dolu Vělička trvá 2-3 hodiny. Prohlídky s českým průvodcem probíhají v otevírací době od 8:30 do 17:00.
Cesta z Věličky do Krakova je dlouhá 17 km.
V historickém centru středověkého města Krakov si můžete prohlédnout královský hrad Wawel s katedrálou sv. Stanislava a Václava, v jejíž kryptě jsou pochovány významné osobnosti polských dějin. Na hradě Wawel si žáci mohou prohlédnout bájného draka chrlícího oheň. Z vyhlídky nad Dračí slují se Královskou cestou můžete přesunout až na Rynek, nějvětší středověké náměstí v Evropě. Na náměstí uvidíte středověké obchodní domy Sukiennice či Mariánský kostel, z jehož věže se každou hodinu do všech čtyř světových stram ozývá trubačem hraná melodie Hejnál, jeden ze symbolů města. Zastávku si můžete udělat u brány městského opevnění Barbakán a u domu, kde žil Karol Wojtyla, pozdější papež Jan Pavel II.
V centru města Krakova, které je zapsané na seznamu UNESCO, si můžete dále prohlédnout zbytky městských hradeb, Floriánskou bránu, Kostel Nanebevzetí Panny Marie (Bazylika Mariacka), sídlo starobylé univerzity Collegium Maius, kostel sv. Petra a Pavla.
V Krakově si můžete také prohlédnout židovskou čtvrť Kazimierz, kde nacisté zřídili během 2. světové války ghetto pro Židy.
Na hlavním náměstí Krakova Rynek Główny si mohou žáci nakoupit suvenýry. Uprostřed náměstí stojí již od 13. století tržnice Sukiennica. V čase adventu se konají na hlavním krakovském náměstí vánoční trhy.

Chci si rezervovat prohlídku

Osvětim

Státní muzeum Auschwitz-Birkenau nabízí prohlídky koncentračního tábora Auschwitz I a vyhlazovacího tábora Auschwitz II – Birkenau trvající 3,5 hodiny a 6 hodin s místním česky mluvícím průvodcem.

Prohlídku je nutné si rezervovat předem.

Prohlídku s česky mluvícím průvodcem si rezervujte na: visit.auschwitz.org

V případě školního výletu vyberte v rezervačním formuláři možnost Zwiedzanie grupowe nebo v anglické verzi Visit for Groups.

Dále budete moci ve formuláři napsat Vámi požadovaný čas začátku prohlídky a v jakém jazyce požadujete průvodce.

Vstupenky si můžete rezervovat až 90 dní předem.

Otevírací doba:

Muzeum je otevřeno 7 dnů v týdnu v hodinách:
8:00 – 15:00 prosinec – únor
8:00 – 16:00 březen, listopad
8:00 – 17:00 duben, říjen
8:00 – 18:00 květen, září
8:00 – 19:00 červen – srpen
Dne 1. ledna, 25. prosince a prvního dne Velikonoc je muzeum zavřeno.

Vstupné

Cena za prohlídku s česky mluvícím průvodcem se liší podle celkového počtu osob a délky prohlídky. Prohlídky s průvodcem se může zúčastnit maximálně 30 osob ve skupině.

Prohlídka trvající 3,5 hodiny:

do 10 osob – 520 PLN
do 20 osob – 620 PLN
do 30 osob – 670 PLN

Prohlídka trvající 6 hodin:

do 10 osob – 700 PLN
do 20 osob – 800 PLN
do 30 osob – 850 PLN

Toalety jsou zdarma.

Ceny platí pro všechny věkové kategorie. Platí i pro školní skupiny. Cena balíčku zahrnuje jak žáky, studenty, tak i učitele jako doprovod.

Kurzy devizového trhu: www.cnb.cz/cs/financni-trhy

Způsob platby

Rezervaci je třeba uhradit předem do 72 hodin od potvrzení. Státní muzeum Auschwitz-Birkenau přijímá pouze platby prostřednictvím PayU (platba bankovním převodem, online převod, platba platební či kreditní kartou).

Informace o muzeu

adresa: Stanisławy Leszczyńskiej 11, 32-600 Oświęcim

web: www.auschwitz.org

Fotografování:

Natáčení a fotografování v muzeu je povoleno mimo několik vyznačených míst (blok 4, místnost 5, suterén bloku 11).

Zákaz:

  • vnášení a konzumace jídel, alkoholu, kouření a e-cigaret na trasu prohlížení památek.
  • donášení zavazadel a předmětů větších než 30x20x10 cm.

Vělička

Solný důl nabízí nejrůznější sály, solná jezera, sochy a příběhy.
Solný důl Vělička nabízí Turistickou trasu trvající 2-3 hodiny. Solným dolem Vás provede česky mluvící průvodce. Maximální počet osob ve skupině je 35. Větší skupiny jsou rozděleny do menších skupin po max. 35 osobách.

Prohlídku je nutné rezervovat předem.

Rezervaci prohlídky můžete poslat na e-mail rezerwacja@kopalnia.pl nebo vyplnit rezervační formulář na https://www.wieliczka-saltmine.com/organised-groups/ask-for-reservation

Do e-mailu napište datum a čas Vaší návštěvy, počet žáků a učitelů, v jakém jazyce požadujete průvodce a fakturační údaje.
Formulář je pouze dotazem na dostupnost vybraného termínu a jeho vyplnění má pouze informativní charakter a nepředstavuje rezervaci. Formulář je pouze dotazem na rezervaci. Po potvrzení termínu zájezdu je rezervace přijata a na uvedené kontaktní údaje je vystavena faktura za služby. Faktura bude k dispozici při vyzvednutí vstupenek na pokladně.

Otevírací doba
Turistická trasa je otevřena od 7:30 do 19:30.

Vstupné

Slevová vstupenka pro děti a mládež 89 PLN / 1 osoba
Doprovod Jedna osoba na skupinu má vstup zdarma
Toalety zdarma
Slevové vstupenky pro děti a mládež jsou k dispozici pro děti od 4 let, žáky základních a středních škol po předložení platného školního průkazu.
Vstupenka opravňuje také k návštěvě podzemní expozice Muzea solivaru v Krakově. - Vstupenka na prohlídku Turistické cesty zahrnuje vstupné na trasu Krakovského Solovárny (III. stupeň, délka 1,5 km, doba návštěvy navíc cca 40 minut).
Poplatek za průvodcovské služby je zahrnut v ceně zájezdu.

Způsob platby
Vstupenky zaplatíte na místě v hotovosti nebo kartou na pokladně v šachtě Daniłowicz, Daniłowicza 10, Wieliczka.

Informace o solném dole
Adresa: Szyb Daniłowicza,  Daniłowicza 10, 32-020 Wieliczka
Web: www.kopalnia.pl

Chci si rezervovat ubytování

Hostel Yellow
web: www.hostelyellow.pl
adresa: Dunajewskiego 6, 31-133 Kraków, Polsko

Hotel Azalia Wieliczka
web: http://hotelazalia.pl
adresa: Szarów 343, 32-014 Brzezie, Polsko

Chci si objednat dopravu

Kontakty na pražské dopravce najdete v sekci Doprava.

Pro vytvoření cenové nabídky dopravy a zjištění volného termínu dopravci potřebují vědět: kam chcete jet, jaké je časové rozmezí výletu, termín + náhradní termín a počet osob. Můžete dopravcům napsat v kolik hodin máte rezervovanou prohlídku a v kolik hodin plánujete odjezd zpět ke škole.

http://www.organizatorvyletu.cz/doprava/Praha