Osvětim a Krakov

Osvětim a Krakov

Naplánujte a zorganizujte si jednodenní výlet do koncentračního tábora Osvětim a do královského města Krakov. Rezervujte si prohlídku tábora Auschwitz I a Auschwitz II – Birkenau s místním česky mluvícím průvodcem. Naplánujte si návštěvu královského města Krakov. Objednejte si dopravu zájezdovým autobusem.

Program

Státní muzeum Auschwitz-Birkenau nabízí prohlídky koncentračního tábora Auschwitz I a vyhlazovacího tábora Auschwitz II – Birkenau trvající 3,5 hodiny a 6 hodin s místním česky mluvícím průvodcem.


V historickém centru středověkého města Krakov si můžete prohlédnout královský hrad Wawel s katedrálou sv. Stanislava a Václava, v jejíž kryptě jsou pochovány významné osobnosti polských dějin. Na hradě Wawel si žáci mohou prohlédnout bájného draka chrlícího oheň. Z vyhlídky nad Dračí slují se Královskou cestou můžete přesunout až na Rynek, nějvětší středověké náměstí v Evropě. Na náměstí uvidíte středověké obchodní domy Sukiennice či Mariánský kostel, z jehož věže se každou hodinu do všech čtyř světových stram ozývá trubačem hraná melodie Hejnál, jeden ze symbolů města. Zastávku si můžete udělat u brány městského opevnění Barbakán a u domu, kde žil Karol Wojtyla, pozdější papež Jan Pavel II.
V centru města Krakova, které je zapsané na seznamu UNESCO, si můžete dále prohlédnout zbytky městských hradeb, Floriánskou bránu, Kostel Nanebevzetí Panny Marie (Bazylika Mariacka), sídlo starobylé univerzity Collegium Maius, kostel sv. Petra a Pavla.
V Krakově si můžete také prohlédnout židovskou čtvrť Kazimierz, kde nacisté zřídili během 2. světové války ghetto pro Židy.
Na hlavním náměstí Krakova Rynek Główny si mohou žáci nakoupit suvenýry. Uprostřed náměstí stojí již od 13. století tržnice Sukiennica. V čase adventu se konají na hlavním krakovském náměstí vánoční trhy.

Chci si rezervovat prohlídku

Osvětim

Prohlídku s česky mluvícím průvodcem si rezervujte na: visit.auschwitz.org

V případě školního výletu vyberte v rezervačním formuláři možnost Zwiedzanie grupowe nebo v anglické verzi Visit for Groups.

Dále budete moci ve formuláři napsat Vámi požadovaný čas začátku prohlídky a v jakém jazyce požadujete průvodce.

Vstupenky si můžete rezervovat až 90 dní předem.

Rezervaci je třeba uhradit předem do 72 hodin od potvrzení. Státní muzeum Auschwitz-Birkenau přijímá pouze platby prostřednictvím PayU (platba bankovním převodem, online převod, platba platební či kreditní kartou).

Otevírací doba:

Muzeum je otevřeno 7 dnů v týdnu v hodinách:
8:00 – 15:00 prosinec – únor
8:00 – 16:00 březen, listopad
8:00 – 17:00 duben, říjen
8:00 – 18:00 květen, září
8:00 – 19:00 červen – srpen
Dne 1. ledna, 25. prosince a prvního dne Velikonoc je muzeum zavřeno.

Vstupné

Cena za prohlídku s česky mluvícím průvodcem se liší podle celkového počtu osob a délky prohlídky. Prohlídky s průvodcem se může zúčastnit maximálně 30 osob ve skupině.

Prohlídka trvající 3,5 hodiny:

do 10 osob – 520 PLN
do 20 osob – 620 PLN
do 30 osob – 670 PLN

Prohlídka trvající 6 hodin:

do 10 osob – 700 PLN
do 20 osob – 800 PLN
do 30 osob – 850 PLN

Toalety jsou zdarma.

Ceny platí pro všechny věkové kategorie. Platí i pro školní skupiny. Cena balíčku zahrnuje jak žáky, studenty, tak i učitele jako doprovod.

Kurzy devizového trhu: www.cnb.cz/cs/financni-trhy

Informace o muzeu

adresa: Stanisławy Leszczyńskiej 11, 32-600 Oświęcim

web: www.auschwitz.org

Fotografování:

Natáčení a fotografování v muzeu je povoleno mimo několik vyznačených míst (blok 4, místnost 5, suterén bloku 11).

Zákaz:

  • vnášení a konzumace jídel, alkoholu, kouření a e-cigaret na trasu prohlížení památek.
  • donášení zavazadel a předmětů větších než 30x20x10 cm.

Chci si objednat dopravu

Kontakty na pražské dopravce najdete v sekci Doprava.

Na základě informací kam chcete jet a jaké je časové rozmezí výletu Vám dopravci vytvoří cenovou kalkulaci dopravy. Můžete dopravcům napsat v kolik hodin máte rezervovanou prohlídku a v kolik hodin plánujete odjezd z Osvětimi zpět ke škole.

http://www.organizatorvyletu.cz/doprava/Praha