Berlín - procházka s průvodkyní Zdenkou Finamore

Berlín - procházka s průvodkyní Zdenkou Finamore

Jsem licencovaný průvodce s českým národním průkazem průvodce II. stupně a ráda bych Vám nabídla své průvodcovské služby v Berlíně. Vytvořím Vám itinerář na míru dle Vašich požadavků, provedu Vás městem a ukážu Vám nejznámější charakteristické symboly Berlína. Výklad přizpůsobím věku žáků či studentů.

Kam v Berlíně

Nejznámějšími charakteristickými a školními skupinami nejnavštěvovanějšími symboly Berlína jsou především Muzejní ostrov (Neues Museum), Pergamonské muzeum a DDR muzeum.

Neues Museum (Muzejní ostrov)
Muzeum nabízí tři sbírky: Egyptské muzeum a sbírka papyrusu, Muzeum pravěku a rané historie a Sbírka starožitností. Sbírky umožňují návštěvníkům porozumět vývoji prehistorických a raných kultur od Blízkého východu po Atlantik, od severní Afriky po Skandinávii v nebývalé šíři a hojnosti.

Pergamonské muzeum
V muzeu se nachází Sbírka starožitností, Muzeum Blízkého východu a Muzeum islámského umění. Muzeum Pergamon se celosvětově proslavilo díky působivým rekonstrukcím archeologických stavebních celků - Pergamonský oltář, Tržní brána v Milétu, Ištařina brána s Babylonskou procesní cestou a fasáda Mshatta.

DDR muzeum
V muzeu se dozvíte, jaký byl každodenní život v bývalém východním Německu.  V muzeu prozkoumáte všechny aspekty života za Berlínskou zdí a fungování státu.

V Berlíně, hlavním městě Německa, se nachází protestantský Pamětní kostel císaře Viléma (německy Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche), jedna zmála památek, která nebyla zničena za 2. světové války. Mezi další symboly města patří Vítězný sloup, Říšský sněm, Braniborská brána, bývalý hraniční přechod Checkpoint Charlie, Památník holocaustu, Berlínská zeď s Topografií teroru. V Berlíně je možné se projít po reprezentační třídě Unter den Linden s Humboldtovou univerzitou, Státní knihovnou, Muzeem německých dějin, památníkem obětem války a diktatury a katedrálou sv. Hedviky. V hlavním městě Německa je možné si prohlédnout Postupimské náměstí a Alexanderplatz, v jehož blízkosti se tyčí známá televizní věž Fernsehturm s vyhlídkovou plošinou. Dalšími symboly Berlína jsou především Židovský památník, Muzejní ostrov, Národní technické muzeum, historický a strašidelný dům Dungeon, mořský svět Aquadom, DDR muzeum a Pergamonské muzeum.