Zážitkový park Zeměráj

Zážitkový park Zeměráj

ZEMĚRÁJ je přírodní park plný zážitků pro děti i dospělé u Orlické přehrady. Více než sto různých her, hlavolamů a dobrodružných úkolů na ploše devíti hektarů je vytvořeno tak, aby se do hry a řešení mohla zapojit celé rodina. Najdete zde i několik skutečně výjimečných atrakcí. Objevíte živou vesnici z raného středověku obklopenou zahradami a pastvinami, kde si můžete společně s jejími obyvateli vytočit nádobu na hrnčířském kruhu, příst a tkát, mlít mouku, podrbat kozy nebo třeba okopávat zahrádky. Dále na vás čeká jedinečná kilometr dlouhá stezka naboso, vedená v rozmanitém terénu přes les, louku, skály, balvany i potok. Její součástí jsou i balanční prvky a zábavné úkoly zaměřené na poznávání české přírody. Připravena je také přírodní krytá herna, dětská herní vesnice, archeologické a paleontologické naleziště, různá bludiště a hřiště, lukostřelnice, fotbalgolf, vodní hrátky, orientační hra Hlaholam, temné Skladiště, dobrodružná Cesta za pokladem nebo pátrání po Kamenech času.

V Zeměráji je připravena rozsáhlá nabídka programů pro školky a školy. Základní program zahrnuje část naučnou, v níž děti navštíví raně středověkou vesnici – archeoskanzen a hravou formou se zde seznámí se životem našich předků, s jejich každodenními činnostmi, uvidí, jak pečují o svá obydlí, zvířata, pole i zahrady, jak si připravují jídlo, oděvy a jiné potřeby k životu. Druhá část programu je herní a zábavní, děti absolvují chůzi bez bot po kilometr dlouhé dobrodružné přírodní stezce naboso, která je doplněná množstvím interaktivních a naučných úkolů zaměřených na poznávání české přírody. Prozkoumají dětskou herní vesničku inspirovanou 19. stoletím, krytou přírodní hernu, rozsáhlé bludiště a využijí další stanoviště, aktivity, hry a hlavolamy rozmístěné po celém areálu. K základnímu programu je možné dále objednat například tvorbu hliněných amuletů s výkladem, pátrání v archeologickém nalezišti, lukostřelbu nebo přímo některý z našich doplňkových ekologických výukových programů zaměřených na historii či přírodu.

Pro jakou věkovou kategorii je Váš objekt vhodný?

Pro všechny věkové kategorie

Jaká je provozní a otevírací doba?

květen, červen a září o víkendech a svátcích od 10.00 do 18.00 hodin + předem objednané skupiny, školy a školky také v pracovních dnech kdykoliv,
červenec a srpen každý den od 9.30 do 18.30 hodin

Pořádáte termínované akce?

Každou sobotu je navíc tématický zábavný program.

Jaká je časová náročnost?

Celý den.

Je možné se u Vás stravovat?

V areálu je Hospůdka Pod hrází koncipovaná jako stylové občerstvení s nabídkou jídel inspirovaných staročeskou kuchyní.

Je nutná rezervace?

Rezervace je nutná pro organizované skupiny.

Máte pro děti připravené pracovní listy?

Ke každému programu jsou připravené pracovní listy.

Je možné fotografovat, pořizovat video a audio záznam?

Ano.

Máte bezbariérový přístup?

Areál je bezbariérový. Pro vozíčkáře je nepřístupná pouze přírodní stezka naboso a interiéry raně středověkých domů v archeoparku kvůli konstrukčně nezbytným prahům z kuláčů (do interiérů lze však snadno nahlédnout ode dveří).

Máte facebook nebo twitter?

www.facebook.com/Zemeraj

Jaké je vstupné?

Pro předem objednané skupiny dětí z mateřských a základních škol (nejméně 15 osob) v pracovních dnech v květnu, červnu a září je výše vstupného do areálu 100 Kč za dítě.
Vstupné pro jednotlivé návštěvníky je 140 Kč za osobu, děti platí od dovršení 3 let věku.

Má doprovod vstup zdarma?

Pedagogický doprovod má vstup zdarma.