Záchranná stanice pro handicapované živočichy v Jaroměři

Záchranná stanice pro handicapované živočichy v Jaroměři

Prohlídka záchranné stanice pro zraněné a handicapované volně žijící živočichy v Jaroměři, s průvodcem. Ukázka živočichů, odborný výklad, který je přizpůsobován věku a míře znalostí návštěvníků. Prohlídku stanice je možné doplnit výukovým programem dle naší nabídky.

Pro organizované skupiny osob zajišťujeme prohlídky Záchranné stanice s odborným výkladem, který je přizpůsobován věku a míře znalostí návštěvníků. Ti se dozví o nejčastějších příčinách zranění volně žijících živočichů zaviněných lidskými aktivitami a možnostech, jak jim předcházet. Spatří řadu volně žijících živočichů, které z různých důvodů již není možné navrátit do volné přírody. Příležitostně mohou být dokonce i někdy (zejména v květnu, červnu a září) přítomni přímému vypouštění vyléčených živočichů zpět do volné přírody. Pokud jsou k tomu podmínky, umožňujeme i přímý kontakt s některými zvířecími pacienty.

Součástí programu je i prohlídka některých částí „Živé zahrady“ – velký hotel pro hmyz, umělá hnízdní stěna pro břehule říční (pravděpodobně jediná v ČR) a bezobratlé živočichy, jezírka, zídky pro ještěrky, ptačí budky, krmítka, …


Více o stanici zde: http://www.jarojaromer.cz/stanice.html
GPS: 50°21'46.561""N, 15°55'39.813""E.
Mapa: http://www.jarojaromer.cz/images/mapa_stanice.png

Pro jakou věkovou kategorii je Váš objekt vhodný?

včetně MŠ a starší

Jaká je provozní a otevírací doba?

Návštěvu záchranné stanice naplánujte prosím mezi cca 1.4 - 30.10. (většina expozicí je venku pod širou oblohou čemuž je nutné uzpůsobit oblečení, návštěvu v jiném období nedoporučujeme, ale možná je). Hodina dle domluvy.

Pořádáte termínované akce?

Naše sdružení ČSOP JARO pořádá řadu akcí, kde se lze zapojit do dobrovolné ochrany přírody více zde: http://www.jarojaromer.cz/akce2013.htm

Jaká je časová náročnost?

cca 60 minut prohlídka stanice. Případně přednáška 45 až 60 minut.

Je možné se u Vás stravovat?

Občerstvení není na stanici zajištěno, WC ano, stejně jako venkovní (možnost rozdělat oheň) či vnitřní posezení pro celou skupinu (např. při svačině).

Je nutná rezervace?

Ano

Máte pro děti připravené pracovní listy?

Ne 

Je možné fotografovat, pořizovat video a audio záznam?

Pořizování fotografií, videa a jiných záznamů je možné.

Máte bezbariérový přístup?

Ano

Máte facebook nebo twitter?

https://www.facebook.com/csopjaro.jaromer

Máte video na youtube?

ne

Jaké je vstupné?

20 Kč/osoba. Prohlídku Stanice je možné doplnit výukovým programem dle naší nabídky. Příspěvek na léčení zraněných živočichů a ochranu přírody se v případě přednášky přímo na Stanici navyšuje o 10,- Kč/osobu.

Má doprovod vstup zdarma?

Ne

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Galerie