RS Jiskra Náměšť nad Oslavou

RS Jiskra Náměšť nad Oslavou

Rekreační areál Jiskra se nachází v zalesněném údolí řeky Oslavy v překrásném koutě Vysočiny, asi 4 km od obce Náměšť nad Oslavou. Jiskra je naprosto ideální pro aktivní dovolenou pro jednotlivce i pro rodiny s dětmi a pro skupinové akce. Středisko nabízí nepřeberné množství možností pro pěší i cyklistické výlety.

Rekreační areál Jiskra se nachází v zalesněném údolí řeky Oslavy v překrásném koutě Vysočiny, asi 4 km od obce Náměšť nad Oslavou. Rekreační areál se rozkládá na celkové ploše 24 000 metrů čtverečních a je plně vybaven k pořádání zotavovacích akcí, táborů. Areál tábora je již několik desetiletí využíván zejména pro letní dětské tábory, školy v přírodě, výlety a s
oustředění, ale umožňuje i pobyty rodin a jednotlivců. Centrem areálu je hlavni budova s plně vybavenou kuchyní, jídelnou a společenskými místnostmi. Nově zrekonstruované umývárny a sprchy jsou v samostatné budově. V blízkosti hlavní budovy se nachází 3 menší budovy se společenskými a hospodářskými místnostmi. Podél celého areálu je 42 chatek s pokoji po 6 lůžkách. Celková kapacita areálu tábora je 290 osob. Přímo v areálu je několik hřišť a bazén 20 x 10 metrů pro koupání. Areál se nachází na samotě v lesnatém údolí, což nabízí ideální prostor pro veškeré táborové i bojové hry a bitvy, hry v přírodě, koupání a výlety.

Umístění: Na úplné lesní samotě v údolí řeky Oslavy, 4 km od Náměště nad Oslavou, na červené turistické značce (v mapě bývá místo označeno jako U Vlasáka). Turistická stezka pokračuje dále po proudu Oslavy, kde řeka protéká skalami a získává stále romantičtější tvář. V okolí je zámek Náměšt nad Oslavou, vojenská základna (bývalé letiště) a jiné turistické cíle.

Kapacita ubytovacího zařízení

Podél celého areálu je umístěno 42 chatek s pokoji po 6 lůžkách.  Pro skupiny máme dále k dispozici 2 pokoje v budově. Všechny chatky jsou opatřeny standardním vybavením, včetně lůžkovin.

Stravování

Připraveno je stravování 5x denně - snídaně formou švédského stolu, oběd (vždy polévka a hlavní jídlo), svačina, večeře a druhá večeře v podobě další svačiny. Možná je také volba dopolední a odpolední svačiny. Zajištěn je též celodenní pitný režim (šťáva, čaj).

Kuchyňka

ano, jídelna

Sociální zařízení

Nově zrekonstruované umývárny a sprchy jsou v samostatné budově.

Vybavení

Ve středisku se nachází hřiště na beachvolejbal, travnaté i asfaltové a dostatečné plochy pro různé druhy her. Pro tyto účely se nabízí i malebná okolní příroda. K dispozici je dále několik venkovních i vnitřních stolů pro stolní tenis. Na požádání zdarma zapůjčíme rozličné sportovní pomůcky, mezi než patří míče, švihadla, rakety, pálky, ale i oblíbené stolní hry. Za mírný poplatek nabízíme i projížďky na koních a čtyřkolkách. Na přání pro děti zorganizujeme hru airsoft nebo paintball.

Sport a volný čas

ping pong, venkovní bazén, beachvolejbalové hřiště

Úschova sportovních potřeb

ano

Tipy na výlet

Rádi vám pomůžeme s přípravami výletů do okolí a to nejen prostřednictvím příjezdového balíčku se všemi potřebnými informacemi, který na začátku pobytu obdržíte. Vyhledáme aktuální dopravní spoje, otevírací hodiny hradů, zámků a muzeí či poradíme optimální trasy pro dané věkové kategorie z hlediska fyzické i časové náročnosti. Na přání zajistíme i autobus do vzdálenějších lokalit.

Dostupnost

Autobusová doprava je možná v případě výletů, ale i odjezdů a příjezdů na samotnou školu v přírodě, nezávisle na destinaci. Navíc je mnohem levnější než ta, která se běžně nabízí. Kalkulace ceny dle trasy je samozřejmě zdarma, její přijetí či odmítnutí závisí pouze na Vás.

Ceník

Nejenom, že jsou ceny za ubytování a stravování mnohem výhodnější než v případě individuálních či jiných pobytů, navíc je i mnoho doplňkových služeb zcela zdarma. Odvislé jsou od ročního období a zvoleného typu ubytování. Pohybují se již od 230 Kč včetně stravy bez dalších poplatků navíc.

Galerie