RS Avia Varvažov

RS Avia Varvažov

RS Avia Varvažov se nachází v srdci překrásné jihočeské přírody. Jeho poloha v údolí řeky Skalice, jen několik set metrů od přehrady Orlík, je naprosto ideální pro aktivní dovolenou pro jednotlivce i pro rodiny s dětmi a pro skupinové akce. Středisko nabízí nepřeberné množství možností pro pěší i cyklistické výlety.

Středisko se nachází v píseckém regionu, přibližně dva kilometry od obce Ostrovec. Areál je s Ostrovcem spojen kvalitní asfaltovou silnicí. Z nejbližších velkých měst můžeme jmenovat Písek a Strakonice. V sousedním okolí se nachází mnoho turistických cílů, mezi něž patří hrady, zámky i další zajímavosti. Středem střediska pak prochází několik turistických tras. Nedaleko se také nachází přehrada Orlík.

Velký a prostorný areál je ze všech stran obklopen lesy a podél něho protéká říčka Skalice. Nejmenší jistě potěší pískoviště, houpačky a prolézačky, k dispozici jsou dva bazény, bohaté sportovní zázemí v podobě fotbalového, beachvolejbalového a asfaltového hřiště a dostatku všech běžně používaných sportovních pomůcek. Od května do konce září je v provozu také půjčovna kol, trať pro čtyřkolky, od června pak i stáj s koňmi. V hlavní budově nechybí připojení k wifi internetu.

Kapacita ubytovacího zařízení

K ubytování si můžete vybrat z hlavní budovy, chat a chatiček majících vlastní venkovní prostory a klubovny. Každá část má své sociální zázemí.

Stravování

Připraveno je stravování 5x denně - snídaně formou švédského stolu, oběd (vždy polévka a hlavní jídlo), svačina, večeře a druhá večeře v podobě další svačiny. Možná je také volba dopolední a odpolední svačiny. Zajištěn je též celodenní pitný režim (šťáva, čaj).

Kuchyňka

ne

Sociální zařízení

společné

Vybavení

Ve středisku se nachází hřiště na beachvolejbal, travnaté i asfaltové a dostatečné plochy pro různé druhy her. Pro tyto účely se nabízí i malebná okolní příroda. K dispozici je dále několik venkovních i vnitřních stolů pro stolní tenis. Na požádání zdarma zapůjčíme rozličné sportovní pomůcky, mezi než patří míče, švihadla, rakety, pálky, ale i oblíbené stolní hry. Za mírný poplatek nabízíme i projížďky na koních a čtyřkolkách. Na přání pro děti zorganizujeme hru airsoft nebo paintball. Více informací naleznete pod záložkou Služby.
RS Avia Vám nabízí možnost využití školících prostor a kluboven. K dispozici je velká jídelna, dvě velké klubovny a taneční sál. Samozřejmostí je wi-fi v celé hlavní budově, scanner a tiskárna, data projektor, plátno a flip chart.

Sport a volný čas

ping pong, stolní fotbálek, hřiště

Úschova sportovních potřeb

kolárna

Tipy na výlet

Rádi vám pomůžeme s přípravami výletů do okolí a to nejen prostřednictvím příjezdového balíčku se všemi potřebnými informacemi, který na začátku pobytu obdržíte. Vyhledáme aktuální dopravní spoje, otevírací hodiny hradů, zámků a muzeí či poradíme optimální trasy pro dané věkové kategorie z hlediska fyzické i časové náročnosti. Na přání zajistíme i autobus do vzdálenějších lokalit.

Města
Písek - město s historií sahající až hluboko do 12. století, kdy se zde těžilo zlato. Dnes proslulé svou vynikající architekturou a nejstarším kamenným mostem ve střední Evropě a počtem obyvatel blížícím se ke 30.000. Mezi další zajímavosti patří Kostel Narození Panny Marie, Písecká věž či Mariánské sousoší. Mnohé zaujme také Lesnická naučná stezka.
Strakonice - vývoj tohoto města začíná koncem 12. století, kdy dochází ke spojení čtyř menších vesnic v poddanské město. Dnes je obývá více jak 23.000 obyvatel. Jednou z památek, které zde určitě navštivte, je strakonický hrad, v němž současně sídlí Muzeum středního Pootaví. Za zmínku stojí také barokní mariánský sloup uprostřed Palackého náměstí a kostel sv. Markéty.
Blatná - první písemná zmínka o Blatné pochází ze 13. století. Ve století 17. byla povýšena na město. Má více jak 6.500 obyvatel a mezi největší památky a pamětihodnosti patří tamější zámek s oborou.
Horažďovice - první dochované informace jsou z nedalekého hradiště na přelomu 11. - 13. stol. Ve městě se nachází krásný renesanční zámek s muzeem a prastarý klášter. Dochovaly se taktéž části gotického opevnění.
Příbram - prastaré hornické město s více jak 35 tisíci obyvateli. Jako památka po dlouhodobé těžbě zde vzniklo rozsáhlé hornické muzeum spravující velký skanzen. Oblíbeným poutním místem je také rozsáhlý barokní komplex Svatá hora na kopci nad samým městem. Zajímavé je také náměstí T. G. Masaryka a muzeum třetího odboje.
Hrady a zámky
Lnáře - známý barokní zámek s divadlem a expozicí o jihočeském rybářství.
Dobříš - rokokový zámek se stálou expozicí, francouzskou zahradou a pravidelnými kulturními představeními.
Orlík - zámek umístěný na skalnatém ostrohu v empírovém slohu a romantických neoslozích.
Blatná - nádherný vodní zámek s velkým anglickým parkem a salónky rozličných druhů.
Zvíkov - středověký hrad s písemnými zmínkami ze 12. stol., v němž byly v historii uchovávány české korunovační klenoty.
Rabí - krásná a zachovalá zřícenina hradu ze 13. stol. s několika prohlídkovými trasami.

Dostupnost

V případě Vašeho zájmu jsme schopni zajistit dopravu našimi smluvními autobusovými dopravci. Již zmíněná autobusová doprava je možná v případě výletů, ale i odjezdů a příjezdů na samotnou školu v přírodě, nezávisle na destinaci. Navíc je mnohem levnější než ta, která se běžně nabízí. Kalkulace ceny dle trasy je samozřejmě zdarma, její přijetí či odmítnutí závisí pouze na Vás.

Ceník

Nejenom, že jsou ceny za ubytování a stravování mnohem výhodnější než v případě individuálních či jiných pobytů, navíc je i mnoho doplňkových služeb zcela zdarma. Odvislé jsou od ročního období a zvoleného typu ubytování. Pohybují se již od 230 Kč včetně stravy bez dalších poplatků navíc.