Medvědí bouda

Medvědí bouda

Naše bouda je tu pro všechny milovníky a přátele hor. Leží urpostřed nádherné přírody v nadmořské výšce 1060 m ve vzdálenosti 4 km od centra Špindlerova Mlýna - nejznámějšího lyžařského střediska. Jsme tu pro naše hosty (i s našimi zvířátky) po celý rok.

Medvědí bouda se řadí mezi krkonošské horské boudy se zajímavou historií. Vznikla na počátku 19. století jako zařízení tzv. budního hospodářství, avšak již spojeného s ubytováním pro návštěvníky hor.Nachází se nad nejznámějším krkonošským městečkem Špindlerův Mlýn v nadmořské výšce 1060 m na úbočí známého vrcholu Medvědín mezi potoky Dvorským a Medvědím v oblasti zvané Sedmidolí. Vzdálenost od středu městečka činí čtyři a půl kilometru, je tedy vhodná jak pro školy v přírodě, tak i pro lyžařské výcviky.

Kapacita ubytovacího zařízení

Medvědí bouda nabízí ubytování spíše pro méně náročné hosty v útulných, avšak nikoliv přepychových pokojích. Pokoje jsou převážně bez vlastní koupelny, mají pouze koutek s umyvadlem, zrcadlem a skříňkou. Ve dvou pokojích bylo již zřízeno vlastní sociální zařízení, pro ostatní pokoje se nalézají sprchy i záchody na podlažích. Všechna sociální zařízení, pokoje ve druhém a třetím patře jsou nově zrekonstruované. Bouda poskytuje přístřeší pro 110 hostů.

Stravování

V restauraci nabízíme především pravou krkonošskou kuchyni - zásadně podle tradičních receptur a tedy bez jakékoliv chemie a náhražek.
Ubytovaným hostům nabízíme snídaně, obědy i večeře, či vše v ceně (znáte ze zahraničí jako all inclusive). Školním výpravám zajišťujeme celodenní stravování i pitný režim.

Kromě dobrého krkonošského jídla vám nabízíme poctivé nepasterizované ryze české pivo Krakonoš z trutnovského pivovaru, založeného již v roce 1582.

Kuchyňka

není k dispozici

Sociální zařízení

většinou společné, avšak zcela nově zrekonstruované

Vybavení

Samozřejmostí je fotbálek, stolní tenis, šipky, dětský koutek, dále wi-fi , společenská místnost s TV a konzolí X-box včetně cinect, DVD přehrávač.

Pro opravdové fajnšmekry gramofon s výběrem vinylových desek.

Sport a volný čas

Zdarma máme dětské hřiště, trampolínu, turistické hole, stolní tenis

Úschova sportovních potřeb

K dispozici je kolárna a lyžárna

Tipy na výlet

Ve Špindlerově Mlýně na vás nečeká jen Ski areál, ale i Aqua park, Bobová dráha, Monkey park, Obří houpačka, terénní koloběžky, čtyřkolky a spoustu dalších možností.

Dostupnost

V létě se dostanete autobusem, autem až k nám. V zimě jen do Medvědího kolene, odkud si vás dovezeme.

Ceník

Nabídková cena pro mateřské školy je stanovena na 210,- Kč/dítě a den, základní školy 240,- Kč/dítě a den pro první stupeň, 280,- Kč/dítě a den pro druhý stupeň na škole v přírodě (září, říjen, listopad, duben, květen, červen) a 380,- Kč/dítě a den pro lyžařské výcviky. Nabízíme slevu na pobyt na lyžařském výcviku pro školy, které s námi naváží spolupráci i při školách v přírodě. V případě realizace jednoho pobytu školy v přírodě, nabízíme cenu pro lyžařský výcvik o 50,- Kč/dítě a den nižší. Pokud by byla realizována škola v přírodě ve dvou termínech, pak nabízíme cenu pobytu při lyžařském výcviku o 100,- Kč/dítě a den nižší (tedy za cenu pobytu školy v přírodě pro II. stupeň). V ceně pobytu je zahrnuto celodenní stravování vč. pitného režimu v souladu s Vyhláškou č. 106/2001 Sb. resp. 422/2013 Sb. o hygienických požadavcích na zotavovací akce pro děti.

Pro střední školy je nabídková cena pobytu s plnou penzí při turistických, adaptačních a jiných kursech (v měsících září, říjen, listopad, duben, květen, červen) stanovena vzhledem k vyšším nákladům na stravu a úklid na 320,-Kč/dítě a den a na lyžařském výcviku na 420,-Kč/dítě a den. I zde lze sjednat slevu na lyžařský výcvik při dalších pobytech školy.

 

Zkuste to s námi, nebude se vám chtít domů :-))