Rafting Jizera

Rafting Jizera

Splouvání Jizery v rámci školních výletů provozujeme již od roku 1995 a zkušenosti s organizováním takovýchto výletů je dost. Jizera je velmi vhodná cvičná řeka se základní obtížností ZW a naše nabídka je vhodná pro 1. stupeň ZŠ pro děti od 3. ročníku. Nabídka není omezena jen pro ZŠ, ale i pro střední školy. Nabízíme splutí řeky Jizery buď pod vedením vodáckého instruktora, nebo i jako prostý pronájem raftů s vybavením.

Splouvané úseky

1 den: Líšný nad Malou Skálou (naše základna) - Dolánky u Turnova. Tento úsek je dlouhý 11 km a zabere cca. 2-3 hod. včetně instruktáže před vyplutím.

2 dny: Spálov - Malá Skála - Dolánky (19 km/celodenní výlet). Tento úsek, pokud se pluje vcelku je již trochu fyzicky náročnější a některé školy si tuto trasu rozloží na dva dny s tábořením v Malé Skále.

Horní Jizera - trasy okolo Jablonce nad Jizerou nejsou pro školy vůbec vhodné, rovněž vyplutí ze Semil je nemožné – tady je dokonce řeka kvůli kaskádám ke Spálovu nesplavná.

Dostupnost

Vyplutí z Líšného

Vlaková zastávka v Líšném je pouze 3 min. od nás, popřípadě lze vystoupit v Malé Skále na vlakové zastávce a k nám dojít cca. 30ti minutovou procházkou po cyklostezce (podél řeky proti toku) Greenway Jizera.

Vyplutí ze Spálova (513 01 Semily)

Přímo v místě vyplutí je vlaková zastávka Spálov.

ceník

 Plavba s instruktorem:

www.rafty-jizera.cz/cs/pro-skoly/zakladni-info.html

Cena na žáka/skupinu obsahuje:

Raftové čluny, plovací vesty, pádla, lodní vaky + 1x doprovázející vodácký instruktor/skupina. Instruktáž před plavbou a doprovodné vozidlo pro převoz zavazadel jsou samozřejmostí.

 

Plavba bez instruktora:

https://www.rafty-jizera.cz/cs/pujcovna/cenik.html

Cena na žáka/skupinu obsahuje:

raftové čluny, pádla pro celou posádku, plovací vesty pro celou posádku, vodotěsný barel/vak, doprava raftů na místo nalodění a odvoz raftů z místa vylodění. Instruktáž před plavbou a doprovodné vozidlo pro převoz zavazadel jsou samozřejmostí.

Na základě našich zkušeností doporučujeme žáky 1. stupně ZŠ do 6. třídy vybavit jejich vlastní cyklistickou helmou. Každý školák ji vlastní a navíc mu perfektně sedí.