Muzeum Napajedla

Muzeum Napajedla

Nové muzeum v Napajedlích láká jak malé návštěvníky na stálou expozici hraček a nově otevřenou expozici Fatra v čase, tak i ty dospělé na dočasné historické výstavy nebo výstavy regionálního, současného nebo mladého výtvarného umění.

Můžete zde shlédnout první stálou expozici nazvanou Hřiště hraček, která vám hravou formou přiblíží legendární hračky designérky Libuše Niklové a Alfréda Kluga. Nafukovací hračky se dlouhodobě vyráběly a stále vyrábějí v podniku Fatra Napajedla. Autorem expozice je syn Libuše Niklové, známý výtvarník Petr Nikl a navrhl ji jako "Člověče nezlob se!", kde si děti i dospělí mohou sami s hračkami hrát.
V novodobé historii Muzea Napajedla jste mohli zatím zhlédnout výstavy Rudolf Firkušný - Největší český pianista,Napajedelský výtvarný salon - přehlídka děl napajedelských rodáků nebo autorů, kteří jsou s Napajedly úzce spjati,Dialog s maminkou - výstava Petra Nikla a Obr a zem - výstava obrazů Borise Jirků.
Muzeum Napajedla v lednu 2014 otevřelo další dvě stálé expozice Příběh města a Slavia, příběh továrny o historii fy Slavia motor bří Paříků.

Pro jakou věkovou kategorii je Váš objekt vhodný?

1-150

Jaká je provozní a otevírací doba?

Úterý 9:00 - 17:00
Čtvrtek 9:00 - 17:00
Sobota 9:00 - 17:00 - v sezóně červen - září
Neděle 14:00 - 18:00

Polední pauza 12:00 - 13:00

Pro skupiny a školy je možno domluvit se i mimo otevírací dobu.

Pořádáte termínované akce?

Jednou ze základních činností muzea jsou výchovně-vzdělávací aktivity. Muzeum Napajedla nabízí školám i mimoškolním zařízením edukační programy ke stálým expozicím - Hřiště hraček, Příběh továrny a Příběh města i ke krátkodobým uměleckým a historickým výstavám.Edukační programy jsou vyvážené po teoretické a praktické části, odpovídají věku cílových skupin a obsahují takové formy a prostředky, které jsou jim blízké. Cílem edukačních programů je nejenom to, aby si návštěvník odnesl nějaký zážitek, ale také aby pochopil kontext exponátů a výstavy. K tomu napomáhají zábavné úkoly v pracovních listech, které mají přímou vazbu na vystavené předměty. Návštěvníci pak lépe vnímají a zkoumají exponáty, čímž se dobře zorientují v problematice celé expozice či výstavy.

Unikátní stálá expozice Hřiště hraček představuje sádrové modely hraček, pryžové panáčky a nafukovací hračky designérů Fatry Napajedla. Na děti čekají v pracovním listu zábavné úkoly, které přímo navazují na výstavu. S nafukovacími hračkami si děti mohou dokonce zahrát populární deskovou hru „Člověče, nezlob se“, jejíž hrací plocha je rozmístěna po celém prostoru podlahy v expozici. Program je určen pro MŠ a ZŠ.
Edukační program stálé expozice Příběh továrny zavede návštěvníky do historie významné firmy Slavia z Napajedel. Pomocí úkolů v pracovním listu žáci/studenti poznají vývoj firmy, její výrobky a představitele. Na desítce originálních motorů mohou žáci/studenti sledovat technický vývoj v této oblasti. Program je vhodný pro 2. stupeň ZŠ a SŠ.
Ve stálé expozici Příběh města se díky zábavnému kvízu žáci/studenti dozví skutečnosti a zajímavosti z dějin i současnosti Napajedel. Program je přizpůsoben pro 2. stupeň ZŠ a SŠ.

Jaká je časová náročnost?

cca. 1,5 hodiny

Edukační programy 2 - 2,5 hodiny

Je možné se u Vás stravovat?

Ano
http://www.napajedla.eu/
http://www.pizzahallo.cz/napajedla/
http://www.hotelmalina.com/
Restraurace a zábavný svět - Kouzelný svět Napajedla

Je nutná rezervace?

Ne

Máte pro děti připravené pracovní listy?

Ano

Je možné fotografovat, pořizovat video a audio záznam?

Ano

Máte bezbariérový přístup?

Ano

Máte facebook nebo twitter?

https://www.facebook.com/kknapajedla?fref=ts

Jaké je vstupné?

Plné 40,-
Snížené 20,- (děti 6 – 15 let, studenti, senioři nad 65 let)
Rodinné 80,- (2 dospělí + max. 3 děti do 15-ti let)
Volné děti do 6-ti let, držitelé karty ICOM, ZTP, ZTP/P
Focení 20,-
Edukační programy a skupiny 30,- (pedagogický doprovod zdarma)

Má doprovod vstup zdarma?

Ano

Galerie