KRÁLOVSTVÍ ŽELEZNIC

KRÁLOVSTVÍ ŽELEZNIC

Stálá expozice největšího modelového kolejiště ve střední Evropě. 3500 čtverečních metrů plných zábavy a poučení pro malé i velké. Součástí je i unikátní velký Model Prahy a Šípův papírový model Prahy. Střídání dne a noci + doplňkové výstavy. To musíte vidět!

V naší expozici uvidíte v provozu desítky vlaků, metro, tramvaje, pohyblivá auta, která zastavují na červenou a dávají si přednost na křižovatkách. Na současné ploše 574 čtverečních metrů modelových kolejišť žije již více než 25.000 malých obyvatel a právě pomocí nich vytváříme modelové situace, které (vedené pracovními listy) mají děti identifikovat a užít při hledání správných odpovědí. Království železnic je ideální výukovou pomůckou pro mnoho oborů. V současnosti máme v nabídce pracovní listy na téma: dopravní výchova, Svět kolem nás, recyklace odpadů, energetika, mlékárenský průmysl, historie železnice, vývoj Prahy, technická povolání na železnici a stále připravujeme další.

Na zjednodušeném železničním modelu ČR, který budujeme, identifikují žáci a studenti mnoho zajímavých historických a technických naší vlasti. Pracovní listy jsou zcela v souladu s RVP a reflektují moderními trend vzdělávání formou edutainmentu.

Pro jakou věkovou kategorii je Váš objekt vhodný?

rodiny s dětmi, milovníci vláčků od 1-100 let, školní exkurze od MŠ pro SŠ, turisté

Jaká je provozní a otevírací doba?

Otevřeno máme denně od 9:00 do 19:00
Poslední vstupenky se prodávají v 18:00

Zavřeno je pouze v těchto dnech: 24., 25., 31. prosince a 1. ledna.

Pořádáte termínované akce?

Pořádáme pravidelné sobotní soutěže pro návštěvníky - aktuální nabídku nejdete na našich www stránkách a Facebooku.

Jaká je časová náročnost?

Vstupenka platí po celou otevírací dobu. Expozici je možno po dohodě s personálem opustit a tentýž den se ještě vrátit.

Pro běžnou návštěvu s dětmi si vyhraďte 2 - 4 hodiny.
Program pro školní exkurzi trvá 1,5 až dvě hodiny.

Je možné se u Vás stravovat?

V expozici jsou k dispozici občerstvovací zóny s automaty na prodej teplých i chlazených nápojů, sušenek a baget. V zónách můžete konzumovat donesené občerstvení, nebo, pokud si nevyberete v automatech, lze po dohodě s personálem z expozice vyjít na oběd do okolí a následně se vrátiti zpět.

Je nutná rezervace?

Pouze pro školní exkurze

Máte pro děti připravené pracovní listy?

Nabídku pracovních listů dělených podle věků dětí a podmínky exkurzí naleznete zde: http://skoly.kralovstvi-zeleznic.cz/

Je možné fotografovat, pořizovat video a audio záznam?

Pro soukromé potřeby lze v expozici fotografovat i natáčet bez povolení.

Máte bezbariérový přístup?

Expozice je bezbariérová, disponuje vnitřním výtehem pro přesun mezi podlažími a z úrovně chodníku, kde je prodejna vstupenek.

Máte facebook nebo twitter?

www.facebook.com/KralovstviZeleznic

Máte video na youtube?

https://www.youtube.com/user/Kralzelez/videos

Jaké je vstupné?

Školní exkurze: 100 Kč vč. DPH za jedno dítě

Běžná návštěva - viz ceník zde: http://www.kralovstvi-zeleznic.cz/jdu-do-kralovstvi/cenik-vstupneho/

Má doprovod vstup zdarma?

Pro standardní školy má zajištěn vstup zdarma vždy jeden pedagogický pracovník na každých započatých 15 dětí ve skupině.

Pro mateřské školy a třídy s dětmi vyžadující speciální přístup je to jeden pracovník na každých započatých 10 dětí. V případě potřeby vyššího počtu doprovodu povolujeme individuálně při rezervaci skupiny.

 

Po šesti letech provozu se stalo Království železnic oblíbeným cílem školních výprav především díky zajímavému vzdělávacímu programu a spojení předávání informací zábavnou formou s modelovým provedením v našich kolejištích, kde děti odpovědi na otázky snadno identifikují a ověřeně si sdělení i lépe pamatují.

Vzdělávací program v našich expozicích absolvovalo již více než 100.000 dětí a samotnými pedagogy je jeho kvalita vysoce hodnocena.