Střelské Hoštice

Střelské Hoštice

Vhodné i pro hendikepované (vozíčkáři, nevidomí).

Areál ve Střelských Hošticích nabízí variabilní ubytování v chatách a pavilonech, které mají bezbariérový přístup. Leží na břehu řeky Otavy, mezi městy Horažďovice a Strakonice. Součástí objektu je řada společenských místností, které lze využít jako učebny nebo konferenční místnosti, a velký sál s možností promítání nebo pořádání dalších akcí. V areálu je k dispozici  travnaté fotbalové hřiště, hřiště na volejbal, 2 tenisové kurty s umělým povrchem a dětské hřiště. Možnost půjčení lodí. Procházky po okolí lze spojit s návštěvou Muzea řeky Otavy a voroplavby v objektu bývalého renesančního zámku ve Střelských Hošticích, které je otevřeno od června do srpna. Mezi turistická lákadla patří středověký strakonický hrad s jedinečnou expozicí „Dudy a dudáci v Čechách“, ale také výstavou k historii České zbrojovky. Kaple ukrývá cenné středověké dřevěné plastiky. V Horažďovicích (5 km od Střelských Hoštic) je krytý aquapark a Muzeum s interaktivní dílnou a přes Střelské Hoštice vede značená cyklotrasa. V obci Hoslovice, 17 kilometrů od Strakonic, leží nejstarší a jedinečně dochovaný vodní mlýn v Čechách. Dalším zajímavým turistickým cílem je zřícenina hradu Rabí spojená s husitskými válkami. Město Horažďovice láká svým malebným historickým centrem, ve městě se nachází druhá nejstarší dochovaná brána v Čechách z 13. století.

Kapacita ubytovacího zařízení

Charakteristika ubytování: ubytování v chatách a pavilonech v hlavní budově (max. čtyřlůžkové pokoje)
Kapacita: 200 míst

Stravování

Stravování: zajištěna plná penze, 5x denně strava včetně pitného režimu
Nekuřácké

Sociální zařízení

Na pokojích

Vybavení

Společenské místnosti s Wi-fi, TV a DVD, jídelna, učebny.

Sport a volný čas

Vybavený sportovní areál (travnaté fotbalové hřiště, hřiště na volejbal, 2 tenisové kurty s umělým povrchem a dětské hřiště), půjčování lodí, bezbariérový přístup, výtah

Úschova sportovních potřeb

Kolárna

Tipy na výlet

Cíle v okolí: Muzeum řeky Otavy a voroplavby, strakonický hrad, vodní mlýn v Hoslovicích, hrad Rabí, Horažďovice (aquapark, muzea)

Dostupnost

Na místo jezdí autobusové spoje.

Ceník

Od 270 do 320 Kč plná penze pro školy.