Lhotka u Mělníka

Lhotka u Mělníka

Jediná táborová základna v CHKO Kokořínsko; přímo v areálu možnost přírodního koupání. Objekt leží na začátku kokořínského údolí u obce Lhotka, okres Mělník (silnice č. 273 z Mělníka).

Areál střediska nabízí jedinečný kontakt s přírodou CHKO Kokořínsko, protéká jím říčka Pšovka, která vytváří v areálu přírodní koupaliště. Chráněná krajinná oblast je proslavená krásnou lidovou architekturou, typickými roubenými a hrázděnými domy nebo vytesanými skalními byty. Při procházkách mohou návštěvníci obdivovat četné pískovcové útvary: skalní okna, jeskyně, římsy a především bizarní Pokličky. V blízkosti leží několik menších přírodních rezervací, nejznámější z nich je Kokořínský důl. Dalším zajímavým turistickým cílem je hrad Kokořín, jehož počátky sahají do 15. století. Současná romantická přestavba vznikla za Václava Špačka, jehož potomci nyní hrad vlastní. K dalším turistickým cílům patří hrad českých královen Mělník, později přestavěný na zámek, se známou kostnicí a staletou vinařskou tradicí. Trojlístek kulturních památek doplňuje klasicistní zámek Liběchov s anglickým parkem, kde se dnes nachází expozice Náprstkova muzea se sbírkami asijských kultur Blízkého východu, Číny, Japonska, Indie nebo Thajska a interiéry s malířskou výzdobou Josefa Navrátila. Při procházkách v okolí mohou návštěvníci obdivovat jedinečnou galerii soch v přírodě, tj. skulptury vytesané ve skále sochařem Václavem Levým.

Kapacita ubytovacího zařízení

Charakteristika ubytování: pevný objekt s centrálním vytápěním, čtyřlůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, 15 čtyřlůžkových chat
Kapacita: pevný objekt 40 míst, chaty 60 míst

Stravování

Zajištěna plná penze, 5x denně strava včetně pitného režimu. Nekuřácké stravovací zařízení.

Sociální zařízení

na pokojích

Vybavení

Společenská místnost s Wi-fi, jídelna

Sport a volný čas

Hřiště s umělým povrchem, koupání, výborné podmínky pro cykloturistiku a pěší turistiku.

Tipy na výlet

CHKO Kokořínsko, hrad Kokořín, hrad Houska, zámek Liběchov, zámek a město Mělník, městské lázně ve Mšeně s možností koupání.

Dostupnost

Na místo se dá dojet vlakem (stanice Lhotka u Mělníka); lepší je přijet autobusem nebo autem.

Ceník

Cena pro školy od 270 do 320 Kč plná penze.